Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siti Ana'dan BDP'ye öfke!

14.11.2011 08:26
Kartepe korsanının cenazesi için gelen BDP’lilere soğuk duş
Deniz otobüsü kaçıran teröristin annesi Sıtiye Güzel, oğlunun cenazesinin örgüt gösterisine dönüştürülmesini istemediğini belirterek “BDP’liler katılmasın” dedi. Acılı anne, BDP’li Tuncel’in taziyesini kabul etmedi.
 
KARTEPE deniz otobüsünü vücuduna sardığı A-4 patlayıcı ile kaçırdıktan sonra müthiş bir operasyonla öldürülen PKK’lı Mensur Güzel’in annesi Sıtiye Güzel’in Kürtçe ağıtları yürekleri yaktı. Oğlunun cenazesini alıp, tören düzenlemek isteyen BDP’ye sert çıkan acılı anne, BDP İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel’in taziyesini de kabul etmedi. “Oğlum kendini yaktı” diyen anne, cenaze teşhisine zorlukla girebildi. Aile cenazenin birkaç gün daha bekletilmesini isteyen BDP’lilerin isteklerini de reddetti.
 
Cenazemiz gösteriye dönüşmesin
 
Ailesi, PKK’lı Mensur Güzel’in cenazesini dün Adli Tıp Kurumu’ndan alarak memleketi Diyarbakır’a götürdü. Sabah saatlerinde ailesi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda BDP’linin geldiği Adli Tıp Kurumu’nda kadınlar Kürtçe ağıtlar yaktı. Anne Sıtiye Güzel, kendisine yaklaşan BDP’lilere tepki göstererek, cenazede örgütün bayrağını istemediğini, cenaze töreninin gösteriye dönüşmesini izin vermeyeceklerini söyledi. BDP’lilere tepki gösteren anne uzun süre Adli Tıp Kurumu önündeki kafede bekledi. Önceleri sakin görünen anne, daha sonra Kürtçe “Oğlum kendini yaktın” diye Kürtçe ağıtlar yaktı. Oğlunun deniz otobüsünü kaçırdığını, isminin ve fotoğrafının televizyonda yayınlanmasıyla öğrenen annenin büyük şok yaşadığı belirtildi. Haberi alır almaz Diyarbakır’dan yola çıkan anne, Kürtçe yaktığı ağıtlarda, “Nasıl bunu yaptın? Bu nasıl cesaret?” dedi.
 
Halk olsun ama BDP’yi istemiyorum
 
Oğlunun cenazesini biran önce alıp memlekete götürmek isteyen anneyi BDP’liler cenazenin bir süre daha bekletilmesi konusunda ikna etmeye çalıştı. Başvuru yapılmamasını isteyen BDP’lilerin uzun süreli uğraşlarına karşın Güzel’in yakınları “Annesi nasıl istiyorsa öyle olsun” diyerek teklifi reddetti. Cenaze töreninin BDP, PKK törenine dönüşmemesi isteğini dile getiren anneyi sakinleştirmeye çalışan BDP’liler, “Sadece halk olacak” dedi. Bunun üzerine acılı anneHalk olsun ama BDP’yi istemiyorum” dedi. Anne Güzel, teşhis için beklerken BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel taziyeye geldi. Tuncel’e mesafeli davranan anne, başını öne eğerek bekledi. Tuncel, Güzel’in amca kızıyla konuşarak teselli etmeye çalıştı.
 
‘CİĞERİMİ YAKTIN OĞLUM’
 
“Oğlum ciğerimi yaktın oğlum” diyen anne teşhis için girdiği Adli Tıp Kurumu’nda uzun süre kaldı. 7 çocuğu bulunan Sıtiye Güzel’in tek oğlunun Mensur Güzel olduğu öğrenildi. Kocaeli Üniversitesi Sosyoloji Bölümü üçüncü sınıftan terk olduğu öğrenilen Güzel’in daha sonradan ‘siyasete bulaştığı’ belirtildi. Güzel’in babasının 5 yıl önce kanserden yaşamını yitirdiği öğrenildi
 
Hatice Yaşar / STAR
 
Bu haber toplam 7498 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri