Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şivan Perwer'den çok konuşulacak açıklama!

23.02.2013 13:36
Kürt sanatçı, Türkiye'ye dönme konusundaki soruya Kürt siyasetini eleştirerek durum böyle devam ederse ölsem vatanıma geri dönmem şeklinde cevap verdi.

 

Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin resmi internet sitesine konuşan Şivan Perwer, "vatanına geri dönme" mevzuuna ilişkin olarak Kürt siyaseti ve siyasetçilerinin suçlu olduğunu belirtti.

"ÖLSEM VATANIMA GERİ DÖNMEM"

Kürt sanatçı, Türkiye'ye dönme konusundaki soruya Kürt siyasetini eleştirerek cevap verdi. Perwer; "Durum böyle devam ettikçe ölsem vatanıma geri dönmem. Ben vatanım için, insanlarım için güzel şarkılar söyledim. Ben halkımın sanatçısıyım. Vatanımı ve milletimi seviyorum. Siyaset böyle oldukça ne bana yol açılır ne de faydam olur" dedi. 

"BENİM YOLUMU DEVLET DEĞİL, KÜRT SİYASETÇİSİ KAPATMIŞTIR"

Bu kadar yıl sonra vatanına dönmesi halinde milletin kafasındaki Şivan Perwer resminin siyaset yüzünden bozulacağını öne süren Perwer, şöyle devam etti: "Bu son konuşmamdır, dönmüyorum. Eğer gidişim faydalı olacaksa giderim. Eğer başka yerler görmek istersem her ülkeye gidiyorum, görüyorum. Ama, ben Kürdistan topraklarını özledim diyorum. Ben Kürdistan topraklarının özgür olmasını istiyorum. Ben Kürtlerin özgürlüğünü, Kürt siyasetçilerinden istiyorum. Benim yolumu devlet değil, Kürt siyaseti kapatmıştır. Devlet de biliyor ben Kürdistanlıyım ve devlet Kürdistan devletini kabul etmiyor. Ama ben devleti dinlemiyorum. Eğer ben Kürt siyasetine güvenirsem vatanıma gönül rahatlığı ile geri dönerim. Kürt siyaseti insanı suçluyor, kirletiyor ve perişan ediyor. Ben o kirli siyasetin içine girmek istemiyorum.


 
Bu haber toplam 2568 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri