Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk-Kürt kardeşlik klipi rekora koşuyor

13.02.2012 14:29
Klipi Stockholm’de çekilen, Türk- Kürt kardeşliğini öne çıkaran 'Yaşasın halkların aşkı!'şarkısının video’su internette rekora koşuyor

Sözlerini Şivan Perwer’in yazdığı, bestesini Sezen Aksu’nun yaptığı ve Hakan Vreskala’nın Stockholm sokaklarında okuduğu internette dolaşan, yarım Türkçe ve Kürtçe aksanı ile 'Yaşasın halkların aşkı!' parçası internette rekora koşuyor.

ATİLA ALTUNTAS/STOCKHOLM

İsveç’te yaşayan başarılıçalışmalara imza atan müzisyen Hakan Vreskala, “Her Köyde Bir Deli Var” isimli albümünün parçaları sanal alemde büyük beğeni toplaması ile dikkat çekti. 1979 yılında İzmir’de Makedonyalı bir göçmen ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Hakan Vreskala Müzik hayatına ortaokulda kurduğu thrash grubunda baterist olarak başladı. Perküsyona kaymasıyla müzik alanı punktan deyişlere kadar uzandı. 2001 senesinde İsveç Kraliyet Konservatuvarı’na kabul edildi ve Stokholm’e yerleşti. O zamandan beri Şivan Perwer, Aida Nadeem, Ferus Mustafov ve LarsDemian gibi tanınmış sanatçılarla çıktığı turne ve konserlere devam ediyor.

Kendi deyimiyle ‘’Tipikİzmirliyim. Beyaz Sünni Makedonya göçmeni bir ailenin çocuğuyum’’ diyen Hakan Vreskala Stockholm sokaklarından, ırkçılığa ve faşizme karşı Türkü- Kürt kardeştir. Onların arasına kimse giremez’’ diye sesleniyor. Hakan Vreskala’nın video klipleri sanal âlemde o kadar çok tutuldu ki, önümüzdeki günlerde “Her Köyde Bir Deli Var” isimli albümü için İstanbul ve Ankara’da konser verecek.

 

Kaynak:
Bu haber toplam 6162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri