Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas'ta -10 derecede su nöbeti

13.12.2013 17:55
Sivas'ta halk dağıtılan içme suyundan almak için sabahın erken saatlerinde bidonlarla bekledi.

Alibaba Mahallesi gecekondu önleme bölgesinde oturan halk, sabahın erken saatlerinde belediye tarafından tankerle getirilen içme suyundan alabilmek için sıraya giriyorlar.

Sıfırın altında 10 derecede ellerinde bidonlarla tankerin gelmesini bekleyenler, tankerin yolda gözükmesiyle birlikte hareketleniyor.Onlarca kişi, gelen tankerin hortumlarından birini yakalayarak öncelik kazanmak için birbirleriyle yarışıyor. Hareket halindeki tankere asılan ve hortum kapma yarışına giren kadınlar, zaman zaman ezilme tehlikesi yaşıyor.

ÇEŞMEDEN AKAN SULAR İÇİLMİYOR

Soğuk havada su beklemenin kendilerini de memnun etmediğini belirten mahalle sakinleri, "Daha önceleri haftada iki defa mahallemize tankerler ile su geliyordu. Fakat kışın gelmesi ile birlikte bu sayı bire düştü. Çeşmeden akan sular içilmiyor. Bunun için de mahallede yaşayanlar su alabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Yetkililer bizim sesimizi duysunlar, bu işe bir çare bulsunlar" dedi. Bu arada tanker ile su getiren görevlinin donan çeşmeleri güçlükle açması dikkat çekti. 

Bu haber toplam 9750 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri