Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İki kişilik bölümü dereceyle bitirdiler!

12.06.2011 05:53
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, ilginç bir mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Mezuniyet töreninde de ilk iki dereceyi doğal olarak iki arkadaş paylaştı.

Mezunlardan Mesut Çolak ve Mehmet Emin Hark, parmaklarını bile oynatmadan Şarkışla Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu'nu dereceyle bitirdi. Çünkü, Çolak ve Hark'ın eğitim gördüğü Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği bölümünün sadece iki öğrencisi vardı. Mezuniyet töreninde de ilk iki dereceyi doğal olarak iki arkadaş paylaştı.

Mezuniyet töreninde konuşan okul müdürü Prof. Dr. Metin Erol, geçen dönem 3 yeni bölümün açıldığını, bu bölümlere öğrenci alınacağını belirtti. Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun da meslek yüksekokulunun hak ettiği yerde olmadığından yakındı. Mezunları tebrik eden Belediye Başkanı Kasım Gültekin ise dünyaca ünlü Şarkışlalı halk ozanı Âşık Veysel'in insanlığa ve halk kültürüne çok şeyler kattığını ifade etti. Büyük ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği bölümünde sadece 2 öğrenci eğitim gördüğü için, mezuniyet töreninde ilk 2 dereceyi iki arkadaş paylaştı. Bölümün birincisi Mesut Çolak, ikincisi Mehmet Emin Hark, mutlu olduklarını söyledi.

Bu haber toplam 3344 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri