Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas katliamını anarken yere çakıldı!

02.07.2011 19:57
Fethiye'de Sivas’ta Madımak Oteli’nde ölenlerin anısına düzenlenen yamaç paraşütü etkinliğinde paraşütlerden biri yere çakıldı.

Bu yıl 8’inci kez düzenlenen Ölüdeniz Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Fethiye’ye gelen ve aralarında yazarlar ve akademisyenlerin de bulunduğu grup, Madımak Oteli’ndeki yangında yaşamını yitirenlerin anısına yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirdi. Yangında ölenlerin isimlerinin yer aldığı tişörtler giyen grup üyeleri, Babadağ’ın 1800 metre yüksekliğinden yamaç paraşütleriyle kendilerini Ölüdeniz’e bıraktı. Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP’li Keramettin Yılmaz da uçuşları izledi.

DAĞA ÇAKILDILAR

Bu sırada kontrolden çıkan bir yamaç paraşütü yere çakıldı. Yamaç paraşütündeki Okan Üniversitesi Aşçılık Bölümü öğretim görevlisi Sevgi Çekiç ile paraşüt pilotu 27 yaşındaki Okan Arıkan yaralandı. Yaralılar helikopterle düştükleri Babadağ’dan alınarak Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Her 2 yaralının da çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu belirlendi.

Etkinliğe katılan Türkiye Edebiyatçılar Derneği Başkanı Gökhan Cengizhan ile diğer konuklar ise sorun yaşamadan Ölüdeniz’e ulaşmayı başardı.

DÜŞMEDEN ÖNCE RÖPORTAJ VERDİ

Paraşüt atlayışını yapmadan önce DHA’ya konuşan Sevgi Çekiç, ilk kez atlayacağını belirterek çok heyecanlı olduğunu söyledi. Bu atlayışla Sivas’ta hayatını kaybeden arkadaşlarıyla bir anlamda yeniden buluşacağını kaydeden Çekiç, "Ölen hiçbir arkadaşımızı unutmadık. Sivas’taki Madımak Oteli’nin gerçek anlamda müzeye dönüştürülmesini istiyoruz" dedi.

Türk Edebiyatçılar Derneği Başkanı Gökhan Cengizhan "18 yıl önce Sivas Madımak Otel’de yitirdiğimiz arkadaşları anmak için burada toplandık. Arkadaşlarımıza Babadağ’dan selam olsun" dedi.

 

Bu haber toplam 2650 defa okunmuştur
Başlık Zaten Rencide Edici
Erhan Akyol
Sivas katliamını anarken yere çakıldı! Bu başlık yeterince rencide edici değil mi...?
04 Temmuz 2011 Pazartesi 02:06
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri