Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sivas olaylarıı için Aziz Nesin'i suçladı

21.03.2012 09:30
Nazlı Ilıcak, Sivas Katliamı sürecinde Aziz Nesin'in Müslümanlıkla ilgili sözlerinin büyük etkisinin olduğunu söyledi.

CNN Türk'te ekrana gelen Dört Bir Taraf programı yine hararetli tartışmalara sahne oldu. Sivas Katliamı davasında alınan zamanaşımı kararına ilişkin gelişmelerin masaya yatırıldığı programda, Nazlı Ilıcak'ın sözleri damga vurdu.

AZİZ NESİN'İ SUÇLADI

Sivas'ta katliam sonucunu getiren olaylar silsilesinde Aziz Nesin'in tahriklerinin de payı olduğunu ileri süren Nazlı Ilıcak, Hürriyet Gazetesi'nin o günkü manşetini de örnek göstererek Aziz Nesin'in İslamiyet ve Kuran-ı Kerim'le ilgili bazı sözlerinin olaylara sebebiyet verdiğini belirtti.

'MÜSLÜMANLAR HEDEF GÖSTERİLİYOR'

Ilıcak, 'Bazı gerçekler unutuluyor, olayın hangi şartlarda geliştiği anlatılmıyor. Müslümanlar hedef gösteriliyor.' dedi.

O SÖZLERİ OLAYLARI BAŞLATTI

Aziz Nesin'in 1400 yıllık bir dini ve bu dinin kutsal kitabını "hurafeler bütünü" olarak ifade etmesinin kitleleri tahrik ettiğini açıklayan Ilıcak, Aziz Nesin'in bu söylemleri nedeniyle Madımak olaylarının başladığını kaydetti. Ilıcak, 'Dine hakaret etmek zaten ceza kanunumuzda da suç sayılmaktadır. Aziz Nesin'in sözleri suçtur ve dilini tutmalıydı. Ama tabii bunun karşılığı da bu olmalıdır şeklinde anlaşılmak istemem.' diye konuştu. 

Bu haber toplam 2702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri