Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üvey anne dehşeti

28.09.2011 11:49
Siverek'te evlerinin önünde oynarken kaybolan ve 2 gün önce bıçaklanmış halde çuval içinde toprağa gömülü cesedi bulunan 4 yaşındaki Abdülkadir'in üvey annesi tarafından vahşice katledildiği ortaya çıktı.

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, kaybolduktan 2 gün sonra boş bir binada çuval içerisinde cesedi bulunan ve bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıkan 4 yaşındaki Abdülkadir Yağmur'un, üvey annesi Zeliha Gürlüer tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan üvey anne ve olayda kendisine yardımcı olan kuzeni çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezevine gönderildi. 31 yaşındaki üvey anne emniyetteki ifadesinde 4 yaşındaki Abdülkadir'i eşiyle arasında sorun olduğunu düşündüğü için öldürdüğünü itiraf etti.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevkedilen Gürlüer 2 yıldır Nusret Yağmur ile nikahsız beraber olduklarını belirterek, tüyler ürperten şu ifadeleri kullandı:

"Birlikte yaşamaya başladıktan sonra Nusret, eski eşi ile görüşmüyordu. Ancak oğlu Abdülkadir bizim yanımızda kaldığı için son zamanlarda tekrar görüşmeye başladı. Eşimin de bana karşı soğuduğunu hissedince, Abdülkadir'den dolayı Nusret'in tekrar eski eşi ile birleşeceğini düşündüm. İkimizin arasındaki tek engel olduğu için Abdülkadir'i öldürmeye karar verdim. Olay günü Abdülkadir'i alıp, köyün dışındaki boş binaya götürdüm ve burada bıçakladım. Daha sonra, yardımcı olması için kuzenim Sinan'ı çağırdım. Sinan geldikten sonra cesedi bir torbaya koyup, toprağa gömdük"

Savcılık sorgulamaları tamamlanan Zeliha Gürlüer ile kuzeni, daha sonra çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu arada tutuklanan üvey anne Zeliha Gürlüer, yakınlarının kabul etmediği kucağındaki 9 aylık bebeği Halime ile birlikte cezaevine gitti.

Bu haber toplam 6162 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri