Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şiwan Perver Türkiye'ye gelerek İbrahim Tatlıses ile düet yapacak

12.11.2013 15:06
Başbakan Erdoğan, 37 yıldır yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'den uzakta olan ünlü Kürt sanatçı Şiwan Perver'in Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Şiwan Perver Cumartesi günü Diyarbakır'da olacak ve İbrahim tatlıses ile düet yapacak
Şiwan Perver tam 37 yıl sonra Türkiye'ye geliyor. Başbakan Erdoğan, Grup toplantısında yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da Cumartesi günü bir dizi açılış yapacaklarını ve 300 aileyi evlendireceklerini söyledi. Erdoğan, bu düğün töreninde Şiwan Perver ile İbrahim Tatlıses'in birlikte düet yapacağını belirtti.
 
Erdoğan, "Diyarbakır'da cumartesi günü açılışlar yapacağız. Sayın Mesut Barzani de bu törenlere katılacak. İstiyoruz ki ülkemizin bütünlüğüne yönelik mesajlar güç kazanacaktır. Ertesi gün Ergani ve Bismil'de olacağız. Bu arada 300 aileyi evlendireceğiz. Bu evlilik töreninde de İbrahim Tatlıses ve Şiwan Perver düet yapacaklar. Çeşitli folklor gösterileriyle zenginleştirilecek. 300 aileyi böylece bakanlığımızın organizasyonunu yaparak evlendirmiş olacağız." diye konuştu.
 
BARZANİ Mİ GETİRECEK?
 
Şiwan Perver'in, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın davetlisi olarak hafta sonu sürpriz bir şekilde Diyarbakır'a gelecek olan Mesut Barzani'nin ile Türkiye'ye geleceği daha önce medyaya yansımıştı.
 
Barzani'ye yakın kaynaklar, daha önce hükümet üyeleri tarafından defalarca Türkiye'ye davet edilen ancak, olası PKK tepkisi nedeniyle Türkiye'ye gelmeyen ve "Beni ancak, devlet, hükümet, BDP birlikte ortak çağırırsa gelirim" diyen Perver'in Barzani'yi kırmayarak, onun davetlisi olarak gelebileceğini ifade etmişti.
 
KAYNAK: ROTAHABER
 


 

Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri