Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeni Anayasa için isimler belli oldu!

03.05.2012 15:00
Siyasi partiler, yeni anayasanın yazım aşamasında destek olacak uzman isimlerini belirledi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yarın bu isimlerle bir araya gelecek.

AK Parti; komisyonda görev yapmak üzere Prof. Dr. Yavuz Atar ve Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez'in isimlerini bildirdi.

CHP; Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Bertil Emrah Oder, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Doç. Dr. Selin Esen ve Yrd. Doç. Ali Ersoy, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden Prof. Dr. İlter Turan, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndan Prof. Dr. Ömer Faruk Gençkaya, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nden Prof. Dr. Ali Çarkoğlu'nu uzman olarak belirledi. CHP, konusuna göre toplantılarda iki kişiyi görevlendirecek.

MHP'nin komisyona ilettiği isimler ise Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Hasan Tunç ve Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof. Dr. Ali Akyıldız.

BDP ise avukat iki ismi, uzman olarak komisyona bildirdi. Bu isimler, Özgür Sevgi Göral ve Meral Daniş Beştaş oldu.

TBMM Başkanı Çiçek'in, yarın bu isimlerle yapacağı toplantıda, metnin yazım aşamasına ilişkin bir yol haritası belirlenecek. Çiçek, Cuma günü de komisyon üyeleriyle toplanacak.

Komisyona, yazım aşamasında daha rahat bir ortamda çalışabilmesi için TBMM'nin bakanlıklardaki ek binasında yer ayrıldı.

Bu haber toplam 1702 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri