Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyer-i Nebi Dergisi 3. Yaşına İlk Vahiyle Adım Attı

06.12.2011 21:42
“En güzel örnek” olarak takdim edilen Hz. Peygamber’in mesajını anlamayı, yaşamayı ve anlatmayı vazife edinen Siyer-i Nebi Dergisi 13. sayısıyla 3. yaşına adım attı.

En güzel örnek” olarak takdim edilen Hz. Peygamber’in mesajını anlamayı, yaşamayı ve anlatmayı vazife edinen Siyer-i Nebi Dergisi 13. sayısıyla 3. yaşına adım attı.

Alanında uzman ünlü akademisyenlerin yanı sıra edebiyatçı, tarihçi, eğitimci ve öğrenci pek çok yazara ev sahipliği yapan dergi, Peygamber sevdalısı gönülleri biraraya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Hz Peygamber(sas)’in hayatını, vasıflarını, sözlerini, ashabını, aile ferdlerini, yaşadığı çağı ve coğrafyayı… kısacası ona (sas) dair herşeyi konu edinen dergi zaman zaman güncel konulara da parmak basıyor.

Kısa süre önce “Siyer-i Nebi Dersleri” köşesi ile dosya konularının paralel gitmesi kararını alan dergi, bu sayısında Son Nebi’ye gelen “İlk Vahiy”i konu edindi.

Mutlu Binici Siyer-i Nebi Dersleri’nde Hz Peygamber’in vahiy ile buluşmasını kaleme aldı; Hatice Turan ise Alâk Suresi’ni yeniden ‘oku’mamızı sağladı. İmdat Yavaş, vahiy meleği Cebrail’i bize tanıtırken, İrem Çıkrıkçıoğlu Hira’ya bir yolculuk yaptırdı. Esra Nur Uçkan, vahyin başlangıcında Hz Peygamber’in yanında olanları, Osman Süngü ise Efendimizin bizim için ne ifade ettiğini anlattı. Hasan Ali Yazıcı, Hz Peygamber’in önceki dinlerde müjdelenişine deliller getirdi.

 Erol Demiryürek , “Hasrete Teselli” olsun diye O’nun şemailini gözlerimizin önüne sererken, Halid Akıllı, kainata rahmet Efendimiz’in Ahmet ismini anlattı.

Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail L. Çakan ve Doç. Dr. Âdem Apak gibi akademisyenlerin de yer aldığı dergide Nureddin Yıldız, Şerafeddin Kalay ve Ahmed İhsan Genç isimleri okurlarla buluşmaya devam ediyor.

Dosya konusunun yanı sıra edebi yazıları, anekdotları ve duaları ile Siyer-i Nebi Dergisi Kasım/Aralık 13. sayısı okurlarıyla buluştu.

***

Dergi ile ilgili bilgiye aşağıdaki irtibat adreslerinden ulaşabilirsiniz:

SİYERİ NEBİ DERGİSİ İRTİBAT

Adres: Cumhuriyet Mah. Fatih Cad. Tenha Sokak no:18 D: 2 Kartal / İSTANBUL

Telefon: (0216) 354 69 17 Gsm: 0532 589 94 30

E-mail:  siyerinebidergisi@hotmail.com, editor@siyerinebi.com

Web: www.siyerinebi.com

www.facebook.com/siyerinebi , twitter.com/#!/SiyeriNebiDergi

Kaynak:
Bu haber toplam 4048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri