Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siz siz olun bu maile kanmayın!

12.03.2015 02:40
PTT Genel Müdürlüğü, şirket adını kullanarak gönderilen bazı maillerde virüs bulunduğu belirtilerek, dikkatli olunması istendi.
PTT Genel Müdürlüğü, "Bazı vatandaşlarımızın mail adreslerine şirketimiz tarafından gönderilmiş gibi virüs içeren 'oltalama mail' gönderildiği anlaşıldı" açıklamasında bulundu.
 
PTT Genel Müdürlüğü'nce, bazı vatandaşlarınmail adreslerine PTT tarafından gönderilmiş gibi virüs içeren "oltalama mail" gönderildiği belirtilerek, vatandaşlardan, mağdur duruma düşmemeleri için gerekli dikkatin gösterilmesi istendi.
 
PTT'den yapılan açıklamada, PTT AŞ tarafından yapılan inceleme sonucu, bazı vatandaşların mail adreslerine PTT tarafından gönderilmiş gibi, virüs içeren "oltalama mail" gönderildiğinin anlaşıldığı ifade edildi.
 
Söz konusu maildeki linkte, Kuruma ait gönderi takip sayfasının kopyalanarak hazırlanan sayfa üzerinden "Adres Değişiklik Formu"nun indirilmesinin istendiği ve formun indirilmesi için tıklandığında dosya içinde bulunan virüsün (zararlı yazılım) kişinin bilgisayarına bulaştığı uyarısında bulunulan açıklamada, "Bu mailin PTT müşterisi olan veya olmayan vatandaşa gönderilerek vatandaşların mağdur duruma düşürülmemesi için gerekli dikkatin gösterilmesi, şirketimizden geliyormuş gibi görünen bu tür maillere itibar edilmemesi gerekmektedir" ifadesi kullanıldı.
Bu haber toplam 1462 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri