Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok eden bir 'disko' hikayesi daha!

16.10.2011 12:36
10 dakika lağım fareleriyle birlikte kuyuda beklettiler; üzerine hortumla su tuttular!
Uğur Kantar'ın askerde 'disko' denilen disiplin koğuşunda ölümünün ardından Tekirdağ Malkara'da 95. Zırhlı Tugay'da askerlik hizmeti yapan G.H. dehşet verici iddialarda bulundu.

Radikal'in haberine göre Meclis İnsan Hakları Komisyonu’na dilekçe yazarak ‘disko’da yaşadıklarını anlatan G.H., ihtiyaç duyulması halinde komisyona detaylı bilgi verebileceğini belirtti.

Şikâyet dilekçesindeki iddialara göre G.H. askerlik yaptığı süre içinde içtimaya yetişememek, başka bir bölüğün komutanıyla konuşmak vecep telefonubulundurmak gerekçeleriyle disiplin koğuşuna gönderildi. Gardiyanlık yapan erler copla dövdükleri G.H.’yi içi lağım dolu bir kuyuya soktu. 10 dakika lağım fareleriyle birlikte kuyuda bekletilen G.H.’nin üzerine hortumla su tuttular.

G.H.’nin aktardığı diğer kötü muamelelerse şöyle:

“Gardiyanların canı sıkılınca uzun eşek oynuyorduk. Yatan hep biz oluyorduk. Olanca ağırlıklarını vererek üzerimize atlıyorlardı. Belimiz kırılacak gibi oluyordu. ‘Safta toplanın ve gökyüzüne bakın’ emri veriyorlardı. Onlar ‘dur’ demeden durursan sabaha kadar süründürüyorlardı. Mecburen zıplıyor ve bayılana kadar ‘yıldız topluyorduk’. Bizlere süpürgeyle sabahlara kadar nöbet tutturuyorlardı. Tepeye yarım metre derinliğinde kazacak şekilde isimlerini yazdırıyorlardı. Diz çöktürüp diş fırçalarıyla tuvalet deliğini kazdırıyorlardı. Bir ara intiharı düşündüm. Zaten girişte botların bağcıklarını alıyorlar. Ben bu olaylara disiplin koğuşuna yollandığım üç seferde de maruz kaldım ve başkalarının da yaşadığına tanık oldum.” 

Bu haber toplam 4016 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri