Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok iddia: 1 saat fazla oruç tutuyoruz!

24.08.2011 08:34
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yaşanan tartışmalara nokta koydu

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, yaşanan tartışmalara nokta koydu

Türkiye’de imsak vaktinin 50 dakika erken başladığını savunan Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır’ın iddialarına Diyanet’ten yanıt geldi: “Gönül rahatlığı ile namazınızı kılın, orucunuzu tutun, bu tartışmalara kulak asmayın.”

Prof. Dr. Bayındır’ın “İmsakın orucun başlama vakti olduğu dolayısıyla sabah namazının da erken kılındığı” iddiası bugün Diyanet bünyesindeki Din İşleri Yüksek Kurulu’nda tartışılacak. Öte yandan iddianın ardından Diyanet’in Dini Danışma hattının telefonları kilitlendi. Diyanet vatandaşlara gönül rahatlığı içerisinde belirlenen namaz vakitlerine uyulması tavsiye edildi.

‘VATANDAŞI BAĞLAMAZ’

Öte yandan İmsak vaktinin 50 dakika ileri alınması gerektiğini yineleyen Bayındır, Din İşleri Yüksek Kurulu’nun bilimsel verileri kabul etmeyip imsak vaktine eski usul devam etmesinin vatandaşı bağlamayacağını söyledi. Bayındır, “Bilimsel veriler ortadayken vatandaş da bunu öğrenmişken Diyanet’in kabul edip etmemesinin bir önemi söz konusu değildir”

Habertürk

 
Bu haber toplam 2540 defa okunmuştur
yine mi?
ömer
yanılmıyorsam geçen sene veya ondan önceki sene yine bu adam çıktı kadınlar adet günlerinde oruçlarını tutabilir dedi? yahu hocam 1400 yılı aşkın devam eden bu dinde bunca alim yetişti onlar bilemedi de şimdi sen mi biliyorsun.Allah Rızası için ya hu. milletin kafasını karıştırıp durma. Allah'tan Cemaatler hala var, Faruk Beşer gibi Cevat hoca gibi alimlerimiz hala var yoksa meydan tamamen bunlara kalacak Allah muhafaza.
24 Ağustos 2011 Çarşamba 15:29
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
Tamam anladık
ali
Diyanet açıklma yapsın daha geç oruca başlarız. Zaten çoğu akşamdan yiyip yatıyor.
24 Ağustos 2011 Çarşamba 15:03
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
ustaoğlu
mehmet
her ramazan bu hoca çıkar milletin orucuna ibadetine fesat karıştırır.söylediklerini de kurana dayandırır.kendisi öyle yorumlamıştır kuran böyle diyor der.başka meallere bakarsın öyle değildir.şimdide alanı olmayan bir konuda kafa karıştırıyor. bir sohbetinde bunu söylemişti bunlar sabah ezanı okunup imsak kesilince kalkıyorlarmış.çayı demlermiş,tan yeri ağarıncaya kadar yer içermiş hanımıylan .sonra oruca başlarmış.o zaman kendi orucunu sakat ediyor demiştiama. şimdi adam tv lere arzı endam edip bu fikirlerini birkaç kuran ayetinin yanına sıkıştırıp ifade edince hoooop orada dur demek gerekiyor.hatta bu beyefendi kendisinin rusya ve almanyadaki kiliselerden oralarda konferans için çağrıldığını da övünerek anlatmıştı.demekki madeni biliyorlarmış.Yine bir sohbetinde ben imamı azam dan daha iyi alimim demişti ama biliyorum ki bu adamın her an yanında mustafa diye bir mealcisi var.melini hatırlayamadığı ayetlerde hemen o bir şekilde yazıp hatırlatır.
24 Ağustos 2011 Çarşamba 13:36
Beğendim (1)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri