Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok intiharın ardından ortaya çıkan not

26.11.2012 02:14
Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın dün intihar etmeden önce bir not bıraktığı ortaya çıktı.

Ölü bulunan Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan'ın evinde, "Onurlu bir meslek hayatım oldu. Ben bunları hak etmedim. Buna mecburum" şeklinde bir not bulunduğu öğrenildi.

Şan'ın evinde, Cumhuriyet Savcısı ve polis ekiplerinin yaptıkları inceleme sırasında, "Annemi, babamı, eşimi, kızımı ve kardeşimi çok seviyorum. Onurlu bir meslek hayatım oldu. Ben bunları hak etmedim. Buna mecburum" şeklinde not bulunduğu belirtildi.

Nottaki yazının Çağlar Şan'a ait olup olmadığının araştırılacağı kaydedildi.

Emniyet Amiri Çağlar Şan, Hozat Hamidiye Mahallesi Hükümet Caddesi'nde bulunan emniyet lojmanlarındaki dairesinde başından silahla vurulmuş halde bulunmuştu. Tunceli Emniyet Müdürlüğü, ilk bulgulara göre olayın intihar olarak değerlendirildiğini bildirmişti.

FİŞLEME İDDİASI

Hozat ilçesinde vatandaşların fişlendiği iddiasına ilişkin inceleme başlatılmış, soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Amirliği'ndeki evraklar incelenmiş, bilgisayarların hard diskleri kopyalanmıştı. İncelemeler kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen 2 mülkiye başmüfettişi de Tunceli'ye gelerek çalışmalara başlamıştı. 

Bu haber toplam 3350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri