Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok ses kaydı: 'Mustafa Bakıcı'yı ABD'ye kaçırırız'

30.04.2012 17:01
Video paylaşım sitesi dailymotion.com'da Tuğg. Muhittin Yenikeçeci'ya ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlandı.

Ergenekon davası ile birleştirilen İnternet Andıcı davası sanığı Tümg. Mustafa Bakıcı’nın yurtdışına kaçmasına zemin hazırlamakla suçlanan İstanbul Garnizon Komutanı Tuğg. Muhittin Yenikeçeci ’ya ait olduğu iddia edilen şok bir ses kaydı yayınlandı.

Video paylaşım sitesi dailymotion.com’da yayınlanan ses kaydında Muhittin Yenikeçeci olduğu iddia edilen kişi, “Benim birliğim askerlerin adli işlerini takip etmek için kurulmuş, iş bize düşerse Tümg. Mustafa Bakıcı’yı Amerika’ya kaçırırız, onu da yaparız” diyor.

Mustafa Bakıcı’yı Şırnak’tan tanıdığını ve onun emrinde çalıştığını ifade eden Muhittin Yenikeçeci olduğu iddia edilen kişi, Bakıcı’nın yurtdışına kaçarken kandi pasaportunu kullanmasının da iyi olmadığını belirtiyor.

Işık Koşaner’in Balyoz’la ilgili olarak “her şeyi çaldırmışız” sözlerini de eleştiren sözkonusu kişi, “o seviyede birisi böyle konuşmaz” diyor.

Hükümetin icraatlarını da kıyasıya eleştiren iddia olunan kişi, duble yol yaparak, bulgur vererek, okullarda kitaplar dağıtarak modernleşilemeyeceğini iddia ediyor.

İşte video paylaşım sitesi dailymotion.com’da yayınlanan şok ses kaydı;
 

SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINKaynak: dailymotion.com

BENİM BİRLİĞİM ASKERLERİN ADLİ İŞLERİNİ TAKİP EDEYİM DİYE KURULMUŞ
BİZİM YERİMİZ KRİTİK TABİ YANİ HEP BU İŞLERİN İÇİNDEYİZ. DURUŞUMUZ DA BELLİ YANİ ŞİMDİ BİZ BU İŞİ YAPIYORUZ YANİ. BİZ ORAYA DESTEK DE VERİYORUZ ADAM DA GÖNDERİYORUZ MAHKEMELERE YANİ. BUNLAR BİZİM İŞİMİZİN DE BİR PARÇASI YANİ. İŞİMİZİN DE BİR PARÇASI YANİ HANİ. YAV BU BENİM İŞİM. BEN BUNU TAKİP EDİYORUM. BUNUN İÇİN KURULMUŞ ZATEN BENİM BİRLİĞİM YANİ. BU İŞLERİ TAKİP EDEYİM DİYE YANİ ADLİ İŞLERİ.
İŞ BİZE DÜŞERSE TÜMG. MUSTAFA BAKICIYI AMERİKAYA KAÇIRIRIZ. ONUDA YAPARIZ

ŞİMDİ SÖZDE BEN EFENDİM İŞTE GECİKTİRMİŞİM. EFENDİM BİLMEM NE FALAN. ADAM GATAYA YATMIŞ. GATADA 10 GÜN KALMIŞ. 10 GÜN İSTİRAHAT ALIP ÇIKMIŞ. SONRA KUVVETE GİTMİŞ, KUVVETTEN DE İZİN KÂĞIDI ALIP İZNE AYRILMIŞ. HİÇ BÖYLE. YANİ ONU AMERİKAYA KAÇIRIRIZ YANİ. YANİ KAÇIRMAYA EĞER İŞ YANİ O İŞ BİZE DÜŞERSE YAPARIZ ONU DA YANİ. AMA APTAL DA DEĞİLİZ YANİ. YAPARKEN BUNLARI ÇOCUKÇA HATA YAPACAĞIZ BİLMEM NE?
MUSTAFA BAKICI KAÇARKEN KENDİ PASAPORTU İLE YURT DIŞINA ÇIKMASI İYİ OLMADI

TABİ BİR DE ŞİMDİ BUNU ÖBÜR KAÇAN FALAN LEVENT ERSÖZ VARDI. BİLİYORSUNUZ. 2. KAÇAN FALAN GİBİ BİR ŞEYLER BÖYLE O O MANADA KENDİ PASAPORTUYLA ÇIKTI. BU TABİ İYİ OLMADI. FAKAT ŞİMDİ BEN O ADAMIN EMRİNDE ÇALIŞTIM. ŞIRNAK'TA O TÜMEN KOMUTANIYDI, BEN DE TUGAY KOMUTANIYDIM. 1 SENE ÇALIŞTIK. BİRAZ KAHRETTİ O. YOKSA YAPMAZ. NİYE YAPTI HANGİ SAİKLE YAPTI? NEYDİ ONU BU YOLA SEVKEDEN YANİ. ŞİMDİ İNSAN İÇERDE BİLE OLSA EŞİ ÇOLUĞU ÇOCUĞU BURADA. EŞİNİ BIRAKTI OĞLU PİLOT. MURAT. BEN ŞIRNAK’TA TANIŞTIM PİLOT. KIZI MERVE ŞEYDE ÇALIŞIYOR. YA ASELSAN’DA YA İYİ BİR YERDE ÇALIŞIYOR. HANIMI ÖĞRETMEN İSMİ AKLIMA GELMEDİ HANIMEFENDİNİN YANİ.

ŞIRNAKTA DA AİLECEK GÖRÜŞÜRDÜK. BU SEVİYEDE ADAMLAR İÇİN TEDBİR ALAMIYORSAK YAZIK

ÇOK ŞIRNAK’TA GELİRLERDİ. YEMEK YEDİK BERABER OTURDUK KALKTIK. BUNLARIN DÜŞMESİ YANLIŞ. TEDBİR ALINACAK TABİ O SEVİYEDE TEDBİR ALAMIYORSAN YAZIK. FAKAT ŞU VAR YANİ YAPTIĞIMIZ BİZİM KENDİ İŞİMİZLE BİZİM HASDALLA BİR ALAKAMIZ YOK. CEZAEVİYLE BİR İLGİMİZ YOK BİZİM. BİZ MAHKEMELERİ TAKİP EDİYORUZ. SORUŞTURMA AŞAMASI TAMAMEN BİZDE. ONUN DIŞINDA BÜTÜN BU KORUMALAR BİZDE. ŞEYLER VAR YA. KOMUTANLARIN KORUMALARI. BAŞBAKANIN JANDARMA KOMUTANLIĞI. YURT İÇİ BÜTÜN GENELKURMAY İŞTE ORGENERAL CUMHURBAŞKANI BENDE. YURTDIŞI 23. TÜMENDE. JANDARMA KOMUTANI DA BAŞBAKANLA İLGİLİ İŞLERE BAKAR. İL JANDARMA KOMUTANLIKLARI. HA BİR GÖREV YANİ.

MODERNLEŞME YOL YAPMAYLA, BULGUR VERMEYLE, OKULLARDA KİTAP VERMEYLE OLMAZ.

TOPLUMLARDAKİ GELİŞME TOPLUMLARDAKİ MODERNLEŞME FALAN. RAKAMLARIN YÜKSELMESİYLE, İYİ YOLLARIN YAPILMASIYLA, TOPLUMDAKİ TAHSİL SEVİYESİNİN YÜKSELMESİYLE OLMUYOR YANİ. NEYSE TELEVİZYON KANAL SAYISININ ARTMASI İŞTE VİLLALARIN ARTMASI EV FİYATLARININ YÜKSELMESİ İNSANLARIN DAHA MODERN İYİ YERLERE EFENDİM YAŞAMASIYLA FALAN OLMUYOR. YANİ ŞİMDİ MODERNLEŞME MALUM ÖNCE BİR KERE BİR BİLİNÇLE İŞLİYORLAR. YANİ BU AVRUPADA 1500 1800 ARASI YAŞANAN YANİ BU KİLİSELERE KARŞI BU MÜCADELE. BU RÖNESANS DEDİĞİMİZ VAR YA. RÖNESANS DEDİĞİMİZ. ONDAN SONRA BU KRALLARA KARŞI VERİLEN MÜCADELE ORADA BİLİNÇ VATANDAŞIN YANİ BİRİSİNİN ONA KİTAP VERMESİ BİRİSİNİN ONA BULGUR VERMESİ DEĞİL YANİ ONUN KAZANIP O KİTABI O DEFTERİ ÇOCUĞUNA GÖTÜRECEĞİ DEFTERİ, O BULGURU, KENDİ KAZANCINDAKİ PARAYLA ALABİLMESİ FALAN. ŞİMDİ BİZ BUNLARIN HİÇBİRİNDEN GEÇMEDİK. BİZ ŞİMDİ MODERNLEŞTİĞİMİZİ SANIYORUZ YANİ.

MODERNLEŞME CUMHURİYETLE OLACAKTI AMA BUNA ADALET BAKANLIĞI, HSYK MÜSAADE ETMİYOR. HÜKÜMETİN NİYETİ BOZUK

CUMHURİYETLE OLACAK BU. İŞTE BU SÜREÇ DE BUNA MÜSAADE ETMİYOR MAALESEF. BUNU ADALET BAKANLIĞINDA GÖREBİLİRSİNİZ, BUNU HSYK’DA GÖREBİLİRSİNİZ. BUNU HER YERDE GÖREBİLİRSİNİZ. ŞİMDİ BAK BEN ŞUNA İNANIYORUM. DİNDE İKİ TEMEL KURAL VAR YANİ. İSLAM DİNİNDE BİRİSİ TEMİZLİK İKİNCİSİ DE NİYET NİYET. YANİ NİYETİN BOZUK OLMAYACAK. NİYETİN BOZUK OLMAYACAK. BUNLARDA İKİSİ DE VAR MAALESEF. HÜKÜMET İŞARET ETMEDEN HİÇBİR ŞEY OLMAZ. HERŞEYE SİYASİ BAKILABİLİR.

HÜKÜMET BİZE KARŞI ZAMAN ZAMAN O KADAR BEL ALTI ÇALIŞIYOR Kİ AMA BİZİM TEREDDÜTÜMÜZ OLMAZ İŞİMİZE BAKARIZ

HELE HELE BU ŞEKİLDE OY ALABİLEN BİR SİYASİ GÜÇ HERŞEYE KARAR VERİR. BU İŞ BİTSİN DERSE BİTER. DEVAM ETSİN DERSE DEVAM EDER. BU BÖYLEDİR. YANİ ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM. HÜKÜMETTEN BAĞIMSIZ BİR ŞEY OLMAZ. HÜKÜMET ZAMAN ZAMAN DA O KADAR HASSAS O KADAR BEL ALTI ÇALIŞIYOR Kİ. ONUN HAKKINDA KASET ÇIKARTIYOR. ÖBÜRÜNÜN HAKKINDA BİLMEM NE ÇIKARTIYOR. ONUN HAKKINDA İŞTE BİZE YAPTIKLARI GİBİ HABER ÇIKARTIYOR. HA BİZ BUNLARDAN BİZ İŞİMİZE BAKARIZ BİZ BUNLARDAN TEREDDÜTÜM OLMAZ YANİ. BİZ NEYSE AYNEN DEVAM. BİZİM ALDIĞIMIZ KARAR BUDUR YAZILARDAN SONRA. AYNEN DEVAM YANİ DEDİMKİ ARKADAŞLAR AYNEN DEVAM.

YUKARIDAN HAREKETLERİ YÖNLENDİREN UNSURLARDAN MÜTEVAZI OLARAK BİR TANESİ OLDUĞUMU SÖYLEYEBİLİRİM

BİZİM ADIMIZA BENİM ADIMA DERKEN DE BEN DE EMİRLE YAPIYORUM. İZLE BAK KRİTİK BİR ŞEY VARSA GÖRÜŞELİM KONUŞALIM. BU KADAR SÖYLEYEYİM. YANİ BİZİM ÇALIŞMALARIMIZI YUKARIDAKİ HAREKETLERİ YÖNLENDİREN UNSURLARDAN MÜTEVAZI OLARAK BİR TANESİ OLDUĞUMU SÖYLEYEBİLİRİM. ÇOK MEKANİZMA VAR. ONLARIN ELİNDE ANKARADA GENEL SEKRETER VAR. ÖZEL KALEM MÜDÜRLERİ VAR. ADLİ MÜŞAVİRLERİ VAR. MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINDA ŞEY VAR BİLİYORSUNUZ BİZİM HÂKİMLER SAVCILARDAN OLUŞAN DAİRE VAR YANİ. DAİRE. ONLAR ÇOK ŞEY ALIRLAR KONUŞUYORLAR AMA BİZİM DE YERELDEN BİZİM BİLGİMİZİN ÖZELLİĞİ YERELDEN GİTMESİ YANİ OLAYLARIN DÖNDÜĞÜ MAHKEMENİN OLDUĞU YERDEKİ BİLGİLERİ AKTARIYORUZ BİZ. ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. VE BUNLARIN TAMAMI İLLEGALDİR YANİ. SINIRI AŞMADAN FALAN FİLAN.

GENK.BAŞKANI IŞIK PAŞA HER ŞEYİ ÇALDIRMIŞIZ DİYOR. O SEVİYEDE BÖYLE KONUŞULMAZ. KONUŞACAKSAN DAR KADRO İLE KONUŞ

YANİ ŞÖYLE BAKIN ORDAKİ ESPRİYİ BEN SİZE TAM ANLATAYIM. BİZİM HERŞEYİMİZ ÇALINDI. BİZ BUNA SAHİP ÇIKAMADIK DİYOR GENELKURMAY BAŞKANI. SAVCI BUNU ALIYOR DİYOR Kİ BAKIN GENELKURMAY BAŞKANI DA DEDİ Kİ BİZİM HERŞEYİMİZ ÇALINDI. AMA DEDİĞİMİ GİBİ O SEVİYEDE ÖYLE KONUŞMAMAK LAZIM. ORGENERAL RÜTBESİNDE O KADAR İNSANA HİTAP ETMEMEK LAZIM. TOPLA DEĞİL Mİ? DAHA KANALLARI DAR TUTARAK BU DÖNEMLER ARA DÖNEMLER İŞTE BUNLAR HER ZAMAN OLMAZ.

BULGURLA MULGURLA BU ÜLKEYİ 10 SENE SONRA YÖNETEMEZSİN. BU FEODAL KAFAYLA YÖNETEMEZSİN

BU TOPLUM MUTLAKA O SÖYLEDİĞİMİZ AYDINLANMA MUTLAKA O SÖYLEDİĞİMİZ MODERN BİR TOPLUM OLACAK. OKUYANLARIN SAYISI ARTTI. BUNLAR GERÇEKLERİ GÖRECEKLER. BU İŞ BÖYLE BU İŞİ BÖYLE FEODAL KAFAYLA GÖTÜREMEZSİN YANİ. BÖYLE BİR KAFAYLA GÖTÜREMEZSİN. BU ÜLKEDEKİ İNSANLAR BUNDAN 10 SENE SONRA ÇOK DAHA CİDDİ İŞ İSTEYECEKLER. BUGÜN GÖTÜRDÜĞÜNÜZ GİBİ GÖTÜREMEZSİNİZ BAKIN. BULGURLA MULGURLA GÖTÜREMEZSİNİZ 10 SENE SONRA.

ŞİMDİ ULUSLARARASI GÜÇ ODAKLARININ BÖLGEDEKİ MENFAATLERİNE PARALEL HAREKET EDEREK, ARAPLARDAN PARA ALARAK ANCAK 3-5 SENE DAHA YÖNETEBİLİRSİN

ŞİMDİ ÜLKENİN SİYASAL İTTİFAKLARI, ULUSLARARASI BELLİ DÜNYADAKİ GÜÇ ODAKLARININ EFENDİM BÖLGEDEKİ MENFAATLERİYLE PARALELLİK VS. GÖTÜREBİLİRSİNİZ. ARAPLARDAN BİRAZ GELİR ÖBÜR TARAFTAN BİRAZ GELİR FALAN FİLAN. BU GİTSİN GİTSİN 3-5 SENE DAHA GİDER YANİ. ŞİMDİ BU SENE 9 AYLIK BÜTÇE AÇIĞI 60 MİLYAR DOLAR. 9 AYLIK. BÖYLE İŞTE RAKAMLAR. NE DEMEK BU? YANİ KAZANDIĞINIZDAN 80. BİR DE 600 BİN DE BORCUNUZ VAR YANİ. 600 MİLYAR DOLAR DA ŞEYİNİZ VAR. DIŞ BORCUNUZ İÇ BORCUNUZ VAR YANİ. TOPLADIĞINIZ ZAMAN 600 MİLYAR DOLAR YAPIYOR. ŞİMDİ SÜRDÜRÜLEBİLİR Mİ BU YANİ? BU NASIL DÖNÜYOR BU ŞİMDİ DEDİĞİM GİBİ HER AY 80 MİLYAR ŞEY HER YIL 80 MİLYAR DOLAR 100 MİLYAR DOLARA YAKIN DEMEK Kİ SİZİN BİR KAYNAK VAR YANİ. YANİ BİR KAZANDIĞINIZDAN FAZLA HARCIYORSUNUZ. BİR KAYNAK GELİYOR. NEDİR BU? EFENDİM KAYIT DIŞI EKONOMİDEN BİR KISMINI KARŞILIYORSUNUZ. ÖNEMLİ BİR MİKTARINI KARŞILIYOR DOĞRU YARI YARIYA HEMEN HEMEN. AMA BİR YARI YARIYA DA 40 50 MİLYAR DOLAR DA BORÇ ALIYORSUNUZ YANİ. BORÇ ALIYORSUNUZ YANİ.
KİMSE KENDİNİ ALDATMASIN. DUBLE YOL YAPILMAKLA MİLLET OLUNMUYOR. MODERN TOPLUM OLUNMUYOR. ONA BAKARSAN ARAPLARIN YOLLARIDA İYİ
ONUN İÇİN KİMSE KENDİNİ ALDATMASIN. ŞUNU YAPTIK BUNU YAPTIK FALAN FİLAN. YAPMAKLA MODERNLEŞMİYORSUNUZ. DUBLE YOL YAPMAKLA BİLMEM NEYLE FALAN FİLAN MİLLET OLMUYOR YANİ. MODERN TOPLUM OLMUYOR YANİ. ARAPLAR DA ÇOK TABİ DUBAİ’YE FALAN BİR GİDİN BAKIN. BEN TOPLUMUN BU GERÇEĞİ GÖRÜP BUNA SAHİP ÇIKABİLECEĞİNE İNANIYORUM. BU ÜMİDİMİ KAYBETMEDİM YANİ. ŞİMDİ ÜLKEDE BU ANLAYIŞ BU ZİHNİYET DEDİĞİMİZ BUNLAR AŞILMADAN MODERNLEŞME O ZİHNİYET DEVRİMİNİ YAPMADAN, ŞİMDİ OKULLARIN SIRASINA KİTAP KOYDUK. ŞUNU YAPTIK BUNU YAPTIK BUNU YAPTIK. ŞİMDİ BİR HÜKUMETİN BİR DEVLET YÖNETİCİSİNİN VEYA BİR DEVLET ORGANİZASYONUNUN GÖREVİ, EN TEMEL GÖREVİ ONURLU HAKLARINA SAYGI DUYULAN İNSAN YETİŞTİRMEKTİR. ANA AMAÇ BUDUR YANİ. YOKSA BU OLMAZ YANİ.

BUGÜN ÜLKEYİ YÖNETEN ZİHNİYETİN NERELERDEN OY ALDIĞINI İYİ ANALİZ EDERSENİZ ENDİŞELERİMİNİN HAKLILIĞINI ANLARSINIZ

MAALESEF ŞU ANDAKİ MANZARA BUDUR. MANZARA BUDUR. VERİLEN OY DAĞILIMLARINA FALAN BAKARSANIZ BUNLAR ÇOK GÖRÜLÜR YANİ. BUGÜN ÜLKEYİ YÖNETEN ZİHNİYETİN NERELERDEN OY ALDIĞINI HANGİ DÜŞÜNCE GRUPLARINDAN HANGİ GELİR GRUPLARINDAN HANGİ KÜLTÜR SEVİYESİNDEKİ İNSANLARDAN OY ALDIKLARINI İYİ ANALİZ EDERSENİZ NEDEN ENDİŞEMİN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ YANİ.

 

 

Bu haber toplam 7068 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri