Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şok...Fatih Terim'e hapis istemi

03.02.2013 12:49
Antalyalı bir futbolseverin, Fatih Terim’ tazminat davası ve ayrıca tecrübeli teknik adam hakkında hapis cezası talebinde bulunulduğu ifade edildi.

 

DHA’dan Teslime Tosun’un haberine göre, Antalyalı futbolsever Mürrivet Karraoğa, 21 Ekim’de oynanan Medical Park Antalyaspor –Galatasaray maçında kendisine küfür ettiği iddiasıyla Fatih Terim ’e dava açtı.
 
Antalya Cumhuriyet Savcısı Fevzi Argıç tarafından hazırlanan iddianame, 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Savcı Argıç, hem Mürüvvet Karaboğa’ya küfür ettiği, hem de yan hakem Volkan Ahmet Narinç’e ’görevli memura görevinden dolayı hakaret’ ettiği iddiasıyla Fatih Terim’in cezalandırılmasını istedi. 60 yaşındaki Fatih Terim’in her bir olay için 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını isteyen Savcı Argıç, yan hakemin maç sırasında kamu görevlisi olması nedeniyle Terim’in alacağı cezanın üçte biri oranında artırılmasını ve kamu görevlerinden men edilmesini talep etti. Terim hakkında toplamda ise 6 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebinde bulunuldu.
 
Terim’in avukatından açıklama 
 
Fatih Terim ise avukatı Müge Demirel aracılığıyla Antalya 7’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davaya cevap gönderdi ve kendisinin de şikayetçi olduğunu belirterek, karşı dava açtı. Terim dilekçesinde, "Kesinlikle böyle bir olay olmamıştır. Zenginleşmek isteyen kadının hayal mahsülü olaylardır. Kamuoyu önünde kişilik haklarıma zarar vererek karalamaya çalışmıştır. Ben de kendisinden şikayetçiyim. Bu nedenle 100 bin lira manevi tazminat talep ediyorum" dedi.
 
Bu haber toplam 2558 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri