Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soma Holding avukatı dayaktan zor kurtuldu İZLE

19.05.2014 17:14
Soma'da 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili açıklama yapan şirket avukatı, çevredekilerin tepkisi artınca adliyeye kaçmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz salı 301 işçinin yaşamını yitirmesi ile ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan'ın adliyeye sevkinden sonra şirketin adı alınamayan avukatı adliye önünde açıklama yaptı.

 

"HEP AYNI SEYİRDE"

Avukat, olay gününden beri Soma'da olduklarını anlatırken, "Çıkan haberler yalan. 5 Nisan'dan beri gaz değerlerinde yükselme yok. Hep aynı seyirde" iddiasında bulundu.

MAHKEME BİR KİŞİYİ SAVUNMA HAKKI VERDİ 

Kendilerine savcılığın sadece bir kişiyi savunma hakkını verdiğini ayrıca suç delillerini de görmediklerini dile getiren avukat, olayın 3 dakikada meydana geldiğini, ihmalin söz konusu olmadığını ileri sürdü. Şirket avukatı ellerindeki sensör kayıtlarını getirdiğini belirtirken olay anına kadar bunlarda yükselme olmadığını savundu.

"SEN ÖLEN İŞÇİLERİ Mİ SUÇLUYORSUN"

Avukat, bazı bilgisayar çıktıları ve grafikleri gösterdiği sırada da çevrede toplananların tepkisi sertleşti. Avukat konuşmasını sürdürürken adliye önündeki bazı kişiler yuhaladı, "Sen ölen işiçileri mi suçluyorsun?" diye bağırarak tepki göstermeye başladı. Bazı kişilerin fiziki müdahalesi üzerine avukat Çevik Kuvvet Polisleri'nin arkasına, daha sonra da adliyeye sığınmak zorunda kaldı.

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri