Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soma Şehitleri İçin Piyano Resitali

24.06.2014 11:17
Türk halkının milli manevi değerlerinden uzak bir kısım seçkincinin yıllardır ortaya koydukları yoz davranış biçimleri bir türlü değişecek gibi gözükmüyor.

CHP’li Beşiktaş Belediyesi, Soma faciasının 40. günü anısına bir etkinlik düzenledi. Madende şehit düşen 301 işçi için camilerde ve şehitlerin evlerinde Kuran okunurken CHP’li belediye ise piyano resitali düzenlemeyi tercih etti. İlçeye bağlı Abbasağa Parkı’nda düzenlenen resitalde sahneye çıkan bir bayan ‘sanatsal’ olduğu öne sürülen garip hareketlerde bulundu.

PROVOKATÖR DAVİD MARTELLO DA ESKİŞEHİRDE İDİ

Bu, CHP’li belediyelerin Soma vesilesiyle toplumun hassasiyetleri ve inançlarıyla ters düşen ilk icraatı da değil. Birkaç gün önce yine CHP’li Eskişehir Belediyesi de daha önce Gezi Parkı ve Ukrayna’daki kanlı olaylar esnasında boy gösteren İtalyan asıllı Alman Siyonist David Martello isimli bir provokatör piyaniste konser verdirmişti.

“RESİTAL YERİNE VERDİĞİN SÖZÜN ARKASINDA DUR” TALEBİ

CHP’li belediyeler uyduruk ‘sanatsal’ işleri için bütçelerinden milyarlar harcarken, Soma şehitlerinin yakınları ise verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyorlar. Mesela son piyano resitaline imza atan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinadar, Soma’yı ziyaretinde ölen işçilerin ailelerine konut sözü vermişti. Soma’lılar şimdi, “Hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizin ailelerine Beşiktaş Sitesi yapacağız ve mağdur olan ailelere konutlarını teslim edeceğiz” diyen Hazinedar’dan bu sözünün arkasında durmasını bekliyor.

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri