Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Somali'ye Gidenleri Yerden Yere Vurdu!

23.08.2011 16:02
Ünlü piyanist Fazıl Say sanat ve siyaset dünyasını Somali ziyaretinden dolayı sert eleştirdi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Somali'ye giden Sertap Erener için ünlü sanatçı Fazıl Say'dan şoke eden yorum geldi. CHP'nin Somali'ye davet ettiği Fazıl Say, bu daveti neden reddettiğini de açıkladı.

Fazıl Say'a göre Somali'ye yapılacak bu gezilerin tek amacı rant sağlamak ve partizanlık yapmak.

Gazeteciler.com'un haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın Somali gezisine davet edilmeyen Fazıl Say, bu konuda şunları söyledi:

İKTİDAR SANATÇI ÜNLÜ AYRIMINI YAPAMIYOR
"Sanatçı" kişi ile "ünlü" kişi arasındaki ayrımı bilemeyen bir iktidar olması ne acı. Ne kötü bir örnek. Onlar bu ayrımı anlayana kadar gerçek sanatçılar onlara asla yanaşmayacaktır. Soruyorlar, hayır, başbakan beni davet etmedi heyete, CHP davet etti onu da ben reddettim."

CHP'den gelen Somali davetini reddetme sebebini de şöyle duyurdu Fazıl Say:

BEN YARDIMI VİCDANIMLA YAPMAK İSTERİM
"Çünkü arkadaş, mesele Somali'de yardım etmekse, gider kendin edersin. Vicdan der bunu. Partizan rant değil. Somali'de yardım için CHP ile birlikte gitmek fikrini reddetmem CHP'lileri ve bu fikri ortaya atan arabulucu dostumuzu üzmüş. Kusura bakmasın; O yardımı ,ben kendi vicdanımla yapmak isterim. Seçimlerde CHP'ye dışarıdan kendi çapımda verdiğim internet desteğinin sebebi ise ülkemizdeki aşırı muhafazakarlaşmadan duyduğum tedirginlik idi. Bu siyasi bir konu değildir. Bu yaşamsal bir konudur.."

Fazıl Say'ın CHP'yi reddetmesi kadar Başbakan ile Somali'ye giden Sertap Erener hakkında söyledikleri de çok konuşulacak. Şu sözler iki sanatçının arasını açacak kadar sert:

SERTAB'TA ONUN BEYNİNİN BİNDE BİRİ YOK
"Amy Winehouse'a tavsiye ettiği beynin binde biri Sertab'ta olsaydı, Somali'de yardımı, Partizan rant olarak değil vicdan dedi diye yapardı! Bazıları bedenen ölür, bazıları ruhen."  

Bu haber toplam 1812 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri