Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son ankette Kılıçdaroğlu'na soğuk duş

25.04.2015 00:28
Son ankete göre CHP'li seçmenlerin yüzde 82,8'i Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzde 35'lik hedefine ulaşamayacağına inanıyor.

ORC seçime sayılı günler kala yeni anket sonuçlarını yayınladı. ORC'nin anketinde CHP'li seçmenlere Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı yüzde 35 oy hedefine ulaşacağına inanıp inanmadıkları soruldu. Buna göre CHP'li seçmenlerin yüzde 82,8'i bu hedefe ulaşılamayacağına inanıyor.

YÜZDE 82 İNANMIYOR

Ankette CHP'li seçmenlerin 17,2'si CHP'nin yüzde 35 hedefine ulaşacağına inandıklarını söylerken yüzde 82,8'lik bir kesim bu hedefe ulaşamayacağı yanıtını verdi.

AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

Öte yandan ankette AK Parti'nin seçim beyannamesine ilişkin sorular da AK Parti'li seçmene yöneltildi.

AK Parti'li seçmenlerin yüzde 65'i Seçim Beyannamesi'ni incelediğini söylerken bu oran incelemeyenlerde yüzde 34 olarak kaldı. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 96'sı beyannameyi beğendiğini ifade etti.

AK PARTİ'Lİ SEÇMENLER TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAK DİYOR

 

 

AK Parti'li seçmenlerin neredeyse tamamı 7 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimlerde AK Parti'nin tek başına iktidar olacağını düşündüğünü söyledi.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

AK Parti'nin Seçim Beyannamesi'nde yer alan Başkanlık Sistemi'ne ilişkin AK Parti'li seçmenlerin büyük çoğunluğu sistemin gerçekleşeceğini düşünüyor. Yüzde 3'lük bir kesim ise buna inanmıyor.

CHP'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

CHP'li seçmenlerin yüzde 60,3'ü beyannameyi incelediğini ifade etti. İncelemeyenlerin oranı ise yüzde 39,7 oldu. Beyannameyi inceleyen seçmenlerin yüzde 55'i beğenirken beğenmeyenlerin oranı yüzde 44'e ulaştı.

CHP'NİN EKONOMİK VAATLERİ İNANDIRICI BULUNMADI

 

CHP'li seçmenlere yöneltilen sorulardan biri de Kılıçdaroğlu'nun ekonomik konularla ilgili vaatlerine olan samimiyetti. CHP'li seçmenlerin yüzde 51'i bu vaatleri samimi ve gerçekleştirilebilir bulmuyor.

Bu haber toplam 1180 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri