Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son dakika! İsrail Türkiye'den özür diledi

22.03.2013 17:01
İsrail Başbakanı, Mavi Marmara baskınının 3. yılında Türkiye'den özür diledi. Başbakanlık kaynakları da özür iddialarını doğruladı.

 

Netanyahu, Mavi Marmara Başkanı için Türkiye'den özür dilediği. Başbakanlık kaynakları da özür iddialarını doğruladı. İsrail Mavi Marmara mağdurlarına tazminat ödemeyi kabul etti.

AMERİKALI YETKİLİLER DE DOĞRULADI

Amerikalı yetkililer de, Air Force One uçağında yaptıkları açıklamada,  Netanyahu'nun Mavi Marmara saldırısındaki hatalarından ötürü Türkiye'den özür  dilediğini söyledi.

 

BAŞBAKANLIK KAYNAKLARI DOĞRULADI

Başbakanlık kaynakları, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Mavi  Marmara baskını sebebiyle Türkiye'den özür dilediğini doğruladı.

ERDOĞAN ÖZÜRÜ KABUL ETTİ

Reuters'a konuşan ABD'li bir yetkili, Netanyahu'nun Mavi Marmara olayı nedeniyle Erdoğan'dan özür dilediğini söyledi. ABD'li yetkiliye göre, Başbakan Erdoğan da Netanyahu'nun özrünü kabul etti.

ABD, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Mavi Marmara baskını nedeniyle Türkiye'den özür dilediğini açıkladı.  Netanyahu: "Mavi Marmara baskını ilişkileri bozduğu için üzgünüm" dedi.

Obama: Türkiye Başbakan'ı Erdoğan ile İsrail Başbakanı telefonda görüştü

 

ABD Başkanı Barack Obama , ''bölgesel barış  ve güvenliği ilerletmek için Türkiye ile İsrail arasındaki olumlu ilişkilerin  yeniden tesisine büyük önem verdiklerini'' bildirdi.   Obama, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasındaki telefon görüşmesinden  memnuniyetini ifade etti.

ABD'nin hem Türkiye hem de İsrail ile yakın ortaklıklarına derinden önem  verdiğini belirten Obama, şunları kaydetti:

''Bölgesel barış ve güvenliği ilerletmek için Türkiye ile İsrail  arasındaki olumlu ilişkilerin yeniden tesisine büyük önem veriyoruz. İki lider  arasındaki bugünkü görüşmenin, onları bu konuda ve bir dizi diğer zorluk ve  fırsatta daha derin işbirliğine girmeleri için imkan sağlayacağından  umutluyum''.

 

 

Bu haber toplam 3120 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri