Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son seçim anketi sonucu 2 partide kan kaybı!

20.10.2015 08:56
1 Kasım erken seçim için geri sayım başladı. Konsensun'un son seçim anketi sonucuna göre AK Parti ve CHP'nin oyları yüklelişte HDP ve MHP'nin oyları ise düşüyor.

1 Kasım 2015'te yapılacak seçimlere sayıla günler kala anket şirketleri seçmenlerin bugünkü siyasi tercihlerinin nabzını tutmaya başladı.

Konsensus'un araştırmasına göre; bu pazar seçim olsa AK Parti'nin yüzde 43.0, CHP'nin yüzde 28.6, MHP'nin yüzde 13.1, HDP ise yüzde 11,9 oranında oy alması tahmin ediliyor.

EYLÜL VE EKİM OYU AYNI

Geçtiğimiz ay ellerindeki anketi açıkladıktan sonra konuşan Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı şunları söylemişti:

Son seçim anketi sonuçları 2 partiye şok!Erken seçime sayılı günler kala KONDA ve ANDY-AR'ın müdürleri, 1 Kasım seçimleriyle ilgili çarpıcı değerlendirmeler yaptı. İşte son seçim anket sonuçlarına göre AK Parti, MHP, CHP ve HDP'nin oy oranı...

 


"AK Parti son aday listesi ile 7 Haziran'daki yanlıştan döndü. Geçtiğimiz hafta aday listeleri açıklanmadan önce yaptığımız araştırmada AK Parti'nin oy oranı %43.3 çıktı. (Ekim araştırmasında da oy oranı aynı)

 

 

 

"6 VEKİLE İHTİYACI VAR"

Çıkaracağı milletvekili sayısı ise 270. AK Parti'nin 6 vekile ihtiyacı var. 2011'de %49.8 oy alan AK Parti bunu yeniden başarabilir. AK Parti en çok kaybettiği Doğu ve Güneydoğu'dan kazanabilir. Kapı kapı dolaşıp ekonomiden bahsetmesi lazım."


Bu haber toplam 1744 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri