Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Soner Yalçın'a İsrail lobisi niye arka çıktı?

22.02.2011 15:07
Diyor ki: anti-semitizmin öncücü olan Soner Yalçın'a Yahudi lobisinin etkin gazetesi New York Times neden arka çıkıyor...

Zaman yazarı İhsan Dağı, Soner Yalçın olayına çok farklı bir açıdan giriş yaptı.
Dağı, komplo teorisi tadında bir makale kaleme aldı.
"Soner Yalçın'ı ben savunmam. Çünkü gazetecilik ırkçılık yapmayı hoşgörmez" diyen İhsan Dağı sözü Soner Yalçın'ın EFENDİ kitabına getiriyor.
Bu kitapta insanların Sabetayist diye damgalandığını hatırlatan Dağı, şu noktaya dikkat çekiyor:

"İlginç olan Türkiye'de 'yeni anti-Semitizm'in öncüsü ve propagandisti olan bir kişiye ABD Büyükelçisi'nin ve Dışişleri Bakanlığı'nın destek çıkması, Yahudi lobisinin etkin kuruluşlarından olan New York Times'ın sayfa ayırması. Nasıl açıklanır bu bilmiyorum, belki bir komplo teorisine ihtiyaç var!"

İSRAİL LOBİSİ ARKA ÇIKIYOR
NEDEN?

Soner Yalçın için "anti-Semitizm'in babası" tanımlamasını yapan İhsan Dağı, yurt içindeki değil de yurt dışandan gelen destek açıklamalarına çok şaşırmış.
Diyor ki:
 

"İçerde yükselen itirazlara şaşırmıyorum. Ama Odatv ve Soner Yalçın'a dışarda en fazla arka çıkanların İsrail lobisi, New York Times gazetesi ve Amerikan 'neo-con'lar olması izaha muhtaç. Demek ki bu çevreler Soner Yalçın'ın 'Efendi'leriyle başlattığı 'yeni Yahudi düşmanlığı' ikliminden hiçbir rahatsızlık duymamışlar. Oysa bilinir ki bu işin bütün dünyada amansız takipçileri bunlardır. Neden?

Neden Amerikan Büyükelçisi Ricciardione bizim 'ulusalcılar'a arka çıkıyor? Bizim ulusalcı Yahudi düşmanlarının İsrail lobisi ve 'neo-con'larla işleri ne? Bu tuhaf birlikteliğin yegâne sebebi AK Parti düşmanlığı olamaz. Öyleyse bu ruh hali içerde olduğu gibi dışarda da insanların kimyasını bozuyor demektir. Son derece sağlıksız. Bir o kadar sağlıksız olan da 'nefret söylemi'..."

Yazının devamı için tıklayın 

Bu haber toplam 2808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri