Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Söz konusu İsrail olunca Hürriyet paralellerle birleşiyor

15.01.2014 15:03
İsrail’in büyük tehdit gördüğü İHH, Hürriyet’in de hedefinde. TIR olayındaki çarpıtmanın ardından İHH'yi şimdi de El Kaide ile ilişkilendirmeye çalıştı.

HABER/ANALİZ

Yaklaşık 140 ülkede organize olan İnsani Yardım Vakfı (İHH), başta Filistin olmak üzere dünyanın birçok bölgesindeki Müslümanlara yaptığı yardımlarla ses getirdi.

İHH’nin özellikle Gazze’ye yönelik yardım çalışmalarını dünya çapına yayması en çok İsrail’i rahatsız etti. Öyle ki; İsrail Dışişleri Bakanı Liberman’a “İHH bizim için büyük bir tehdittir” dedirtecek kadar.

Hükümete yönelik İsrail güdümlü 17 Aralık darbesinin ortaya çıkardığı paralel yapının operasyonlarında da İHH’nin hedef alınması dikkat çekiyor.

TIR olayındaki çarpıtmanın ardından dün yapılan El Kaide operasyonunda da İHH'nin Kilis şubesine yapılan baskınla, vakıf terör örgütü El Kaide ile ilişkilendirilmeye çalışıldı.

İsrail’in Türkiye’deki psikolojik harekat eylemlerinin medya ayağı olan ve yüzde 25 Yahudi ortaklığı bulunan Doğan Medya'nın Hürriyet'i fırsatı kaçırmadı. Her zaman yaptığı gibi, “algı yönetimi “ uzmanlığını ortaya koydu.

Bugünkü birinci sayfasından El Kaide operasyonuna yer veren gazete, baskınların 6 ilde onlarca adrese yapılmasına karşın, İHH’yi ön plana taşıyarak, özellikle Kilis’teki aramanın fotoğrafını kullandı.

 

Haber 10

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri