Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözcü’nün sitesinden şaşırtan Suriye manşeti

21.08.2013 16:03
Sözcü’nün web sitesi, Suriye’de 600 insanın öldüğü katliamı Gezi olaylarına bağladı.

Sözcü, Mısır'da darbe sonrası yaşanan katliamlar ve bu sabah Suriye'deki katliamla ilgili Türkiye'den gelen tepkiler üzerine ilginç bir manşet attı.

SURİYE MANŞETİ BİLE YAPMADILAR

Sözcü, Mısır'daki katliamla ilgili Biltaci'nin kızına yazdığı mektubu okuyarak ağlayan Erdoğan'a seslendi ve "Önce kendi vatandaşına ağla" dedi. Ancak Mısır'da yaşananlara ağlayan Erdoğan'a seslenen Sözcü, Suriye'de 635 kişinin öldüğü katliamla ilgili tek bir manşet bile yapmadı. 

 

Dünya bu sabaha Suriye’deki katliam haberiyle uyandı. Suriye'de Şam'ın Doğu Guta bölgesinde Esad’ın ordusunun gerçekleştirdiği katliamda çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 635 kişi hayatını kaybetti.

 

SÖZCÜ'DEN ŞAŞIRTAN MANŞET

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de büyük yankı uyandıran katliama tepkiler birbiri ardına gelirken, ulusalcıların yayın organı Sözcü Suriye'deki vahşeti tek bir manşetle dahi olsa görmedi, Gezi olaylarında ölenler üzerinden manşet attı. 

"ÖNCE KENDİ VATANDAŞINA AĞLA"

Sözcü, aralarında Ethem Sarısülük ve Abdullah Cömert’in de bulunduğu ve Gezi olayları sırasında hayatını kaybeden 5 ismi manşete taşıyarak “Önce kendi vatandaşına ağla” manşeti attı. Sözcü’nün internet sitesinde yer alan haberde Gezi olayları hayatını kaybeden 5 ismin fotoğrafı kullanıldı. Ayrıca Suriye’de yaşanan katliam ve katliamda çocukların hayatını kaybetmesini es geçen Sözcü olayı başka bir manşetle de görmedi.ENSONHABER

Bu haber toplam 1644 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri