Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözcü'nün sözcüleri akil adamları hedef gösterdi

05.04.2013 11:12
Daha isimler dahi belli olmadan akil adamlara sert eleştiriler yönelten Sözcü gazetesi, listenin belli olmasının ardından akil adamları hedef göstermeye başladı.

Sözcü gazetesinin akil

adam öfkesi artarak devam ediyor. İsimler daha belli olmadan akil adamları hedef tahtasına koyan Sözcü gazetesi, isimlerin belli olmasının ardından hem manştten hem de yazarları aracılığıyla akil adamları hedef gösterdi. 

Gazete bugün manşetinden akil adamları hedef alırken, yazarları Uğur Dündar ve Saygı Öztürk de listedeki isimleri açık açık tehdit etti. 

Uğur Dündar 'Bu isimler unutulmamalı' başlıklı yazısında "Bu isimleri not etmelisiniz, etmelisiniz ki günü geldiğinde kendilerine hakettikleri güçlü tebriği (!) gönderebilmelisiniz" diyerek, listedeki isimleri açıkca tehdit etti. Uğur Dündar'ın bu sözleri 28 Şubat sürecinde yaptığı andıç ve kişileri hedef alan programlarını akıllara getirdi.

Gazetenin bir diğer yazarı Saygı Öztürk ise tehdidi hayali hukukçular üzerinden yaptı. Akil insanları açıkca tehdit eden Saygı Öztürk, "Anayasa ve yasaların izin vermediği bir yetkiyle faaliyet gösterilirse, ileride hesap sorulur. Gün gelir 28 Şubatçıların durumuna düşersiniz" ifadesini kullandı.

Gazete 'Tokmak' adlı köşede de akil insanları ve listedeki Kadir İnanır'ı hedef aldı. 

İŞTE O YAZILAR...

KAYNAK: ROTAHABER

 
 

 
Bu haber toplam 2466 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri