Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözcü'nün yaptığı alçaklığa soruşturma başlatıldı

02.01.2016 18:31
Cumhurbaşkanı’na hakareti gelenek haline getiren Sözcü Gazetesi hakkında dün yayınladığı ölüm tehdidi ve hakaret içerikli sözde bulmaca hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 4 ayrı suçlama kapsamında soruşturma başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakareti adet haline getiren Sözcü Gazetesi 1 Ocak 2016 günü manşetinden yayınladığı "2016 Falınız"başlıklı sözde bulmacada Cumhurbaşkanı'nı hem ölümle tehdit etmiş, hem de ağza alınmayacak seviyede hakaretlere yer vermişti. Toplumda infiale sebep olan sözde bulmaca savcıları da harekete geçirdi. 

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Sözcü Gazetesi'nin 1 Ocak tarihli nüshasında yayınlanan "2016 Falınız" başlıklı manşetten verilen sözde bulmaca ile ilgili resen soruşturma başlattı. Başsavcılık Cumhurbaşkanı'na hakaret, tehdit, suç işlemeye tahrik ve Cumhurbaşkanı'na fiili saldırıya azmettirme suçları kapsamında Sözcü Gazetesi sorumluları hakkında tahkikat başlattı. 2016/12 numarası verilen dosya için bir Cumhuriyet Savcısı görevlendirildi.

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri