Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sözcü'ye bir kötü haber daha!

04.01.2016 23:40
AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Sözcü paçavrası hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Bayraklı İlçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Sözcü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çok sayıda partiliyle birlikte İzmir Adliyesi'ne gelen AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan, Sözcü'nün 1 Ocak 2016 tarihli manşetinde, "2016 Falınız" başlıklı bir haber yayımladığını, haberde bulmaca şeklindeki tabloda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adı ve soyadına yer verilerek, kelime oyunuyla Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiğini söyledi.

Gazetenin geçmişten bu yana basın ahlakına uymayan haberlere imza attığını aktaran Gülcan, "Sözcü gazetesi işin dozunu kaçırarak, hiçbir haber niteliği olmayan bir habere imza atarak, kendi karakterini ortaya koymuştur. Gazete, Türk halkının en büyük dayanağı olan nezaket ve ahlak kurallarını alt üst etmiştir" diye konuştu.

Gazeteyi kınadıklarını dile getiren Gülcan, buna tepki olarak Cumhuriyet Savcılığına ihbar ve suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

Bu haber toplam 1724 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri