Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP,BBP;DP ve TP Tabanları buluştu

23.03.2011 18:44
Seçime iyice yaklaşılırken partilerdeki ittifak arayışları sürüyor.

Genel seçime her geçen gün iyice yaklaşılırken ittifak arayışları sürüyor. SP, DP, BBP, TP tabanı temas halinde...

Genel merkezler düzeyinde görüşmeler doğrudan yada dolaylı bir şekilde yürütülürken parti tabanları da ittifakı destekliyor, ilçe teşkilatlarında istişareler yapılıyor.

Saadet Partisi, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi ve Türkiye Partisi arasındaki ittifak arayışları ilçe teşkilatlarında en önemli gündemlerden biri oluyor.

4 partinin tabanlarının ittifaka prensipte sıcak baktıkları belirtiliyor.

Tabanda, ilçe teşkilatlarında yapılan görüşmelerin en dikkat çekici olanı İstanbul'un Anadolu yakasındaki yeni ilçesi Ataşehir'de yapıldı.

Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığında yapılan toplantıya ev sahibi olarak SP İlçe Başkanı Erdal Uçar, Demokrat Parti İlçe Başkanı İsmail Serkan Gezmiş, BBP İlçe Başkanı Hüseyin Ayan, Türkiye Partisi İlçe Başkanı Ömer Şanlı ve yönetim kurullarından yöneticiler katıldı.

Toplantıda ittifakın kurulması gerektiği, ülkenin her zamankinden çok daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunun altı çizildi. Genel merkezlerin gerekli fedakarlığı yaparak ittifakın oluşması için  gerekli zemini hazırlamaları gerektiği belirtildi.

Toplantının evsahibi Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Erdal Uçar, ilçe başkanlarını ağırlamakltan memnun olduğunu belirtti.

Uçar, "İttifak parti tabanlarında ittifaka yönelik olumlu bir hava vardır. Genel merkezlerimiz de bu havaya uygun olarak ülke menfaatlerini göz önüne alarak anlaşacaklarına inanıyoruz." yorumunu yaptı.

haber5.com

Bu haber toplam 3570 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri