Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SP "Kimse Sabrımızı Taşırmasın"

06.06.2013 23:47
Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, Genel Başkan Kamalak’a yapılan saldırıyı kınadı.

SP Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, başörtülü olduğu için mahkeme salonuna alınmayan avukat eşi Zübeyde Kamalak’a destek vermek üzere geldiği Ankara Adliyesi önünde bir grup Gezi Parkı eylemcisinin saldırısına maruz kalmıştı.

Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, olayla ilgili yaptığı açıklamada  şunları söyledi:

“Bu güne kadar kurduğumuz 5 partinin 4’ü kapatıldı. Liderimiz yasaklandı, hapse atıldı. Yıllarca iftira ve haksızlıklara maruz kaldık.  Ancak ne sokaklara indik, ne de tek bir taş attık. Milli Görüşçüler hiçbir zaman şiddeti esas alan hiçbir muhalefetin içinde olmamıştır. Bizim yolumuz Hakkı Tebliğ yoludur, bunu da her imkanla yapmaya gayret ediyoruz. 

Milli Görüş’ün 40 yıllık geçmişini hatırlayanlar iyi bilir ki, biz ancak ve ancak Filistinli mazlumlar, Arakanlı masumlar, zulme maruz kalmış bütün insanlar için meydanlara indik. Alanlara indiğimizde de hiçbir zaman vakarımızı bozmadık. Bir zulmü lanetlerken başka bir zulme de sebebiyet vermedik.

Suskunluğumuz korkaklığımızdan değil, asaletimizdendir. Ancak kimse de bizim sabrımızı ölçmeye kalkmasın. Bizim hayrımızı ve hakkımızı koruyacak kadar azametimiz de vardır. Bunu herkes böyle bilsin. Milli Görüş gençliği bu tür provokatörlere fırsat tanımama adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da vakarlı duruşunu ve haklı mücadelesini sürdürecektir.”

Bu haber toplam 2066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri