Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Söylentiyi yazdı Ülkücüler taşladı

27.05.2011 00:01
Star Gazetesi yazarı Ergün Babahan'ın yazısına tepki gösteren 500 kişilik MHP oldukları öne sürülen grup, akşam saatlerinde Basın Ekspers yolundaki Star Gazetesi binası önünde toplandı.
Güneşli'deki gazete binasının önüne gelen bir grup MHP'li, gazetede çıkan bir yazı dolayısıyla binanın önüne siyah çelenk bıraktı.

Gruptakiler çeşitli sloganlar atarken, gruptan bazıları da binaya yumurta fırlattı.

Protestocuların binaya yönelmeleri üzerine, güvenlik görevlileri müdahale etmek istedi. Bu sırada yaşanan arbedede binanın bazı camları kırılırken, X-Ray cihazı da hasar gördü.
Olayda bazı protestocular yaralandı.

Yaşanan olaylar üzerine Star gazetesine gelen MHP İstanbul İl Başkanı Abdurrahman Başkan, protestocuları sakinleştirmek için devreye girdi.

ERGUN BABAHAN NE YAZMIŞTI?


Babahan Star Gazetesi'ndeki köşe yazısında şu sözlerle o imada bulunmuştu:

"MHP’de kaset dalgasının seçime doğru hız kazanacağı iddiası tüm kulislerde dile getiriliyor. Doğrudan Devlet Bahçeli’yi hedef alan bu kasetlerde değişik türde ilişki görüntüleri olduğu iddiası da var. TİB elinden geleni yapıp bu tip kasetlerin yayınının mutlaka önüne geçmeli. Eğer herhangi bir site böyle bir imada bulunursa, seçim sürecine fesat karıştırmaktan hemen kapatılmalı..."

 

Bu haber toplam 2304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri