Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergun Babahan Star'dan kovuldu!

04.09.2012 18:02
Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası attığı tweet nedeniyle zorunlu izne çıkarılan Star Gazetesi yazarı Ergun Babahan’ın işine son verilme kararı alındı.

 

Fenerbahçe-Galatasaray maçı sonrası attığı tweet nedeniyle zorunlu izne çıkarılan Star Gazetesi yazarı Ergun Babahan'ın işine son verilme kararı alındı.       
 
Fenerbahçe-Galatasaray şampiyonluk maçı sonrasında Twitter'da yazdıklarıyla tepki çeken ve zorunlu izne çıkarılan Star Gazetesi yazarı Ergun Babahan'ın işine son veriliyor. 15 Mayıs tarihinden bu yana zorunlu izinde olan Babahan'a ''Geri dönüş bekleme'' mesajı gönderdiği öğrenildi. Ancak Babahan, hükümete yakın isimlerle temas kurarak, dönüş yolu arıyor.
 
Babahan, şampiyonluk kupasını Galatasaray'ın alması üzerine, "Bu kupa Amerika'ya girsin" şeklinde bir tweet atmıştı. Gülen Cemaati ile şike operasyonu arasında bağlantı kurulduğundan hareket eden çok sayıda kişi de, ''Provokatör'' diyerek Babahan'a tavır koymuş, Babahan da ''Hocaefendiyi çok severim'' diyerek özür dilemek zorunda kalmıştı.
 
''HERHALDE ANLAMIŞTIR'': Halen Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan önemli bir isim, son gelişmeleri doğrulayarak, ''Babahan'a kibarca, 'Geri dönüş yolu kapandı, artık git' denildi. Bu mesajı anlar diye düşünüyordum ama, iktidara yakın bazı isimler ve milletvekilleriyle temas kurup, zemin yokladığını duydum. Geçenlerde beni de aradı, telefonumu açmadım'' dedi.
 
Attığı tweetin ardından 15 Mayıs günü zorunlu izne çıkarılan Babahan, ''Bir süre dinlenmeye ihtiyacım var, tatilin ardından görüşmek üzere'' diyerek son yazısını yazmıştı. Ancak Star yönetimi Babahan'ın geri dönüşüne 3,5 aydır onay vermedi.
 
ŞAMİL TAYYAR'A SÜRGÜN: Babahan meslek hayatı boyunca tepki toplayan bir isim oldu. Dinç Bilgin tarafından Sabah Gazetesi yönetimine getirilen Babahan, AKP Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar'ın da aralarında bulunduğu o dönemin 13 ATV ve Sabah çalışanını istifaya zorlamıştı. Bunda başarılı olamayınca muhabirleri doğu illerine sürgüne göndermişti. Muhabirler açtıkları davayı kazanmış ve Sabah Gazetesi çok yüksek miktarlarda tazminat ödemek zorunda kalmıştı. Daha sonra Babahan'ın işine son verilmişti.   
 
Astsubay olan babası için Karpuzkaldıran askeri kampında General odası ayırtma girişiminde bulunup reddedilen, kayınvalidesini de 29 Ekim törenlerinde şeref tribününde oturtmak isteyen Babahan, gazetecilerin 212 sayılı yasa gereği aldıkları kıdem tazminatının kaldırılmasını istemişti. MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında yazdığı ''Kaset iddiaları'' sonrası da ülkücüler, protesto gösterisi yapmıştı. TRT ve Kanal 24'deki programına son verilen Babahan, Zaman Today gazetesinden de çıkarılmıştı. Babahan terör olaylarını irdelediği bir yazısında oğlunun askere gideceği dönem için şimdiden korku yaşadığını yazmış, ancak oğlunun, ABD vatandaşı olduğu ortaya çıkmıştı.
 
 
(Kaynak: Gazeteport)
 
 

Bu haber toplam 4578 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri