Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Stockholm Üniversitesi başörtülü tanıtım yaptı

09.09.2013 12:10
ODTÜ'de başörtülü öğrencilere yapılan çirkin saldırının tepkileri sürerken Stockholm Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden ODTÜ'ye ders olacak haber geldi.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

ODTÜ'de başörtülü kızlara yapılan tacizle ilgili kamuoyunun tepkileri sürerken, Stockholm Üniversitesi başörtülü bir öğrencinin fotoğrafıyla tanıtım yaptı.

Stockholm Üniversitesi ''Üniversite Herkes İçindir' sloganı ile başlattığı kampanyada  başörtülü Majeda (Macide) Tazaly'in fotoğrafını kullandı. Stockholm Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okuyan Majeda Tazaly ile yapılan uzun bir söyleşide üniversitenin web sitesinde yayımlandı.

Stockholm Üniversitesi ile öğrenciler arasında 2 yıldır temsilcilik görevini de yürüten Tazaly'nin üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin her türlü sorunuyla ilgilendiği belirtildi.
 


İsveç'teki üniversitelerde öğrenci temsilciliğinin yaygın bir sistem olduğuna değinen Tazaly, kendinden küçük 2 kardeşinin de Stockholm Kraliyet Üniversitesi'nde öğrenci temsilcisi olduğunu kaydetti.

Stockholm Üniversitesi'nde temsilcilik görevini yürütmekten çok memnun olduğunu ifade eden Tazaly, üniversiteye yeni başlayacak öğrencilerle "barınma, okula uyum sağlama, arkadaşlık ilişkileri, aileden ayrılma, dersler gibi durumlarda yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelebilmeleri için" yakından ilgilendiğini söyledi. 

Bu haber toplam 1218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri