Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Stockholm'de Kur'an ziyafeti gönülleri coşturdu...

08.04.2013 03:00
İsveç’in başkenti Stockholm’de güzel Kuran okuma yarışmasında birincilikleri bulunan hafızların bulunduğu Maide-i Kur’an programı büyük ilgi gördü. Programa katılanlar ünlü hafızların sesinden dinledikleri Kur-an tilavetiyle huzur buldu.

ATİLA ALTUNTAŞ/STOCKHOLM

İsveç İslam Toplumu Milli Görüş teşkilatının Stockholm’de Vällingby okulu konferans salonunda düzenlediği “Hz. Muhamed’i ( sas) Anma ve Maide-i Kur’an” programı büyük beğeni topladı.

Yedi saat süren programda Rusya’da güzel Kur’an okuma yarışmasında 1. Olan Bünyamin Topçuoğlu, Fas ve İran’da yapılan dünya Kur’an okuma yarışmaların da 2 defa 1. Olan Remzi Er, hafızlar İsmail Çoşar ve Mısırlı Yazzer Ahmed katıldı.

Program sunucusu ve ilahi sanatçısı Cahit Nazlı’nın okuduğu Kur-an tilavetiyle başladı.

İki bölüm halinde yapılan programın birinci bölümünde İGMG İsveç teşkilat başkanı Yavuz Selim Çelik, açılış konuşması yaparak, Stockholm’de 2. Kez  Maide-i Kur’anprogramını yapmaktan son derece mutlu olduklarını ve programa emeği geçen herkese candan teşekkür ettiğini söyledi. İsveç teşkilatının umreye 80 genç gönderdiğine değinen Çelik, gelecek sene bu sayının 200 bulacağının müjdesini verdi.

Programda bulunan IGMG Teşkilatlanma Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Murat İleri ve IGMG Viyana Bölge Başkanı Muhammet Turhan birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar Kur’an’ın Müslümanların rehber olarak gönderildiğini vurgu yaparak, Kura’nın ölülere okumak için gönderilmediğini bilakis dirilerin hayatına uygulaması için gönderildiğine dair örnekler verdiler. Hz. Muhammet’in (s.a.v) hayatının her Müslüman tarafından bilinmesi gerektiğini belirten konuşmacılar, Peygamberimizin ahlakının Kuran ahlakı olduğunu kaydetti.

 Programın ikinci bölüm açılışını yapan, Yeşiller partisi Grup Başkan Vekili Mehmet Kaplan,’’ Bizlere böyle güzel Kuran sofrası ikram eden kardeşlerimi kutluyorum’’ dedi. Sivil Toplum Örgütlerimiz böyle programlarla genç, yaşlı, çocuk demden herkesi bir araya getirdiklerini kaydeden Kaplan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Daha sonra ünlü hafızlar tanıtılarak tek tek sahneye davet edildi. İlk olarak Türkiye’den kıraat üzerine Kur’an-ı Kerim okuyabilen hafız İsmail Coşar, ikinci olarak Rusya’da güzel Kuran okuma yarışmasında 1. Olan  hafız Bünyamin Topçuoğlu, üçüncü olarak 2 kez dünya birinciliği bulunan  İranlı hafız Remzi Er, ve son olarak ta Mısır’lı hafız  Yasser Ahmed Kur’an tilavetinde bulundu.

Dolu dolu geçen ve katılanların beğenisini kazanan programın sonunda hafızlara ve emeği geçenlere hediyeler verildi. Program arasında evde yapılan çeşitli yiyecekler kermes etkinliği çerçevesinde misafirlerin hizmettine sunuldu. İçeriğiyle olduğu kadar, gerçekleştirilen iyi organize sayesinde programın işleyişinde hiçbir aksamaolmaması katılımcılar tarafından takdirle karşılandı.

383.jpg

357.jpg

355.jpg

347.jpg

345.20130408022120.jpg

339.jpg

337.jpg

335.jpg

332.jpg

329.jpg

327.jpg

323.jpg

322.jpg

320.jpg

319.jpg

318.jpg

 

  

 

Bu haber toplam 3750 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri