Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meteoroloji'den şiddetli yağış uyarısı

08.01.2011 00:01
Adana'nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış, sahil kesimlerinde ve açıklarında su hortumu oluşma riski ve hortum anında kısa süreli fırtına bekleniyor.
Adana'nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış, sahil kesimlerinde ve açıklarında su hortumu oluşma riski ve hortum anında kısa süreli fırtına bekleniyor. Bir uyarı da İçanadolu Bölgesi'ne yapıldı.
 
Meteoroloji İşleri Genel müdürlüğünden yapılan ''anlık meteorolojik uyarı''ya göre, saat 23.59'a kadar, Adana'nın Karataş ve Yumurtalık ilçelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, sahil kesimlerinde ve açıklarında su hortumu oluşma riski ve hortum anında kısa süreli fırtına bekleniyor.

Ayrıca, yağışların, saat 23.59'a kadar, Adana çevrelerinde kuvvetli gök gürültülü sağanak, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli yağmur, Tokat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olmasının beklendiği de kaydedildi.

Meteoroloji yetkilileri vatandaşları, yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, buzlanma, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Bu haber toplam 4096 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri