Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suçun adı Bıçak Timi

13.05.2012 03:30
Eski JİTEM elamanı ve köy korucusu Bedran Akdağ’dan Ergenekon sanığı Hasan Atilla Uğur hakkında şok iddia: Derik, Kızıltepe, Savur, Nusaybin’de ‘bıçak timi’ kurdu. Albay Rıdvan Özden’i bu tim öldürdü

ASLAN DEĞİRMENCİ

 

Eski JİTEM elamanı ve köy korucusu Bedran Akdağ’ın “Dağın Ardındaki Gerçekler” isimli kitabı Ergenekon sanığı emekli Albay Hasan Atilla Uğur’u rahatsız etti. Atilla Uğur Bedran Akdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Akdağ ise savcılığa verdiği ifadesinde şok itiraflarda bulundu. JİTEM ve faili meçhul cinayetlerle ilgili çarpıcı iddiaların yer aldığı kitapta, JİTEM’in ‘Bıçak Timi’nin başındaki ismin Atilla Uğur, olduğunu öne süren Akdağ, savcılığa verdiği ifadesinde yeni iddiaları gündeme getirdi.

Şok iddialar

Derik Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği ifadesinde Akdağ, “Hasan Atilla Uğur Kızıltepe Jandarma Komutanı olduğu dönemde ben de Derik İlçesinde Köy Korucusu olarak görev yapıyordum. Ben Hasan Atilla Uğur ile gerek Kızıltepe Jandarmada gerekse kırsalda operasyon yapıldığı zamanlarda karşılaştım. Hasan Atilla Uğur ile bire bir tanışıklığımız vardır. Dönemin Mardin İl Jandarma Komutanı olan Rıdvan Özden Hasan Atilla Uğur tarafından sürekli baskıya maruz kalıyordu. Hasan Atilla Uğur’a bağlı yasadışı oluşan Derik, Kızıltepe, Savur, Nusaybin ilçelerinde ‘bıçak timi’ adı altında oluşturulan ve sürekli suç işleyen; adam öldüren, kaçakçılık yapan bir yapı vardı. Bu yapının başında Hasan Atilla Uğur vardı. Hatta Rıdvan Özden tarafından Hasan Atilla Uğur’a verilen takdirnameler de baskı altında verilmiştir” dedi.

Rıdvan Özden’i kim öldürdü?

Şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybeden eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'in ekibinden olan Albay Rıdvan Özden suikasti hakkında da savcılığa ifade veren Bedran Akdağ, “Normalde İl Jandarma Komutanı operasyonda sıcak çatışmaya girmez, güvenli bir noktadan operasyonları yönetir. Rıdvan Özden’in şehit edildiği olayda büyük bir operasyon yoktu. Küçük bir operasyona da Rıdvan Özden’in bizzat silahı ile katılması hayatın olağan akışına aykırıdır. Albay Rıdvan Özden’in PKK’lılar tarafından değil, Hasan Atilla Uğur tarafından yönetilen bıçak timi tarafından öldürüldüğünü düşünüyorum. Ayrıca Rıdvan Özden’in öldürülmeden bir gün önce Hasan Atilla Uğur ve Veli Küçük ile tartıştığı biliniyor” dedi.

Bıçak timi listesini açıklayacağım

Can güvenliği sağlandığı takdirde başka deşifrelerde bulunmaya hazır olduğunu da ifadesinde dile getiren Akdağ, şimdiye kadar ismi deşifre olmayan itirafçılarında anlattıklarını savcılık ile paylaşmaya hazır olduğunu söyledi.

‘Milat’ın ulaştığı Akdağ, “Ailemin ve kendimin can güvenliğinden endişeleniyorum. Anlatamadıklarım var. Devlet bizi koruma altına alırsa daha anlatacak çok olayımız var. Kısa sürede bıçak timinin kimlerden oluştuğunu da deşifre edeceğim” diye konuştu. 

MİLATGAZETESİ.COM

Bu haber toplam 3946 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri