Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suikast Sonrası, Bakın Ne Yaptı?

29.01.2013 13:19
Üç PKK’lı kadın cinayetinin bir numaralı şüphelisi Ömer Güney’in cinayet sonrası kıyafetlerini kuru temizlemeye verdiği öne sürülürken, Güney’in cinayetten 19 gün önce Ankara’dan bilet aldığı belirlendi.

Fransa’daki üç kadın PKK’lının öldürülmesine neden olan suikastle ilgili gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Ömer Güney’in suikastten sonraki Cuma günü oturduğu bölgede bir kuru temizleyiciye gittiği iddiası ilginç bir tartışmayı da beraberinde getirdi. İddia, Güney’in yaşadığı bölgedeki esnafla görüşen bir Kürt sitesi tarafından öne sürüldü. Sitedeki habere göre, Ömer Güney, Cuma günü sabah erken saatlerde iki kot pantolon ve bir kot gömleği kuru temizlemeciye götürerek acilen temizlenmesini istedi. 24 saatten önce veremeyeceğini söyleyen kuru temizlemeciye ısrar eden Ömer Güney’in aynı gün akşam saatlerde elbiselerini aldığı anlatıldı. Ancak Güney’in ev arkadaşı Güney’in 45 takım elbisesinin olduğuna dikkat çekmişti.

Tartışılan bir başka nokta ise, Güney’in video görüntülerine ilk günden beri sahip olan Fransız polisinin zanlıyı gözaltına almak için neden cenazelerin gönderilmesini beklediği şeklinde. Zira, Ömer Güney, hem protesto gösterilerine hem de Paris’te düzenlenen cenaze törenine katılmış.

Bileti Ankara’dan almış

Öte yandan Fransa, Ankara’ya, cinayetlerden 19 gün önce gelen Güney’in bağlantılarını ve kimlerle görüştüğü bilgisini Türk makamlarından kendileriyle paylaşmasını istedi. Türkiye’den Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol Daire Başkanlığı’nca Fransa’ya götürülen belgeye göre ise Güney’in 22 Ağustos’ta geldiği Ankara’dan dönüş biletini 27 Ağustos’ta Çankaya’da bir turizm firmasından aldığı ortaya çıktı. Güney’in Ankara-İstanbul-Paris aktarmalı 30 Ağustos tarihine aldığı bilet için bin 500 lira nakit ödeme yaptığı belirlendi.

Star 

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri