Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirel CHP için miting yapacak

04.05.2011 14:11
Türkiye'de sağcılığın baş aktörlerinden olan Süleyman Demirel, solculuğun adresi CHP için meydanlara iniyor.

Sağcılık-solculuk ayrımı üzerinden yapılan siyaset resmen iflas etti. Türkiye'de sağcılığın baş aktörlerinden olan Süleyman Demirel, solculuğun adresi CHP için meydanlara iniyor.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Genel Başkan olarak katıldığı 1991 seçimleri ve Köşk’e çıkıp aktif siyaseti bıraktığı 1993 yılından sonra ilk kez meydanlara iniyor.

Süleyman Demirel, CHP Aydın adayı Prof. Metin Lütfi Baydar’a destek olacak. Demirel miting meydanlarında halka son olarak 20 yıl önce, 1991 Genel Seçim çalışmalarında DYP Genel Başkanı olarak hitap etmişti.

Aynı zamanda Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü olan Prof. Baydar’a destek olacağı ifade edilen Demirel’in önümüzdeki günlerde Aydın’da düzenlenecek etkinliğe katılarak Başbakanlık ve DYP Genel Başkanlığını bıraktığı 16 Mayıs 1993 tarihinden sonra ilk kez siyaset meydanlarına dönecek.

Konu ile ilgili Çakırözer’e konuşan Kılıçdaroğlu ise “CHP’li Çine Belediyesi 15 Mayıs’ta yaylada Keçi Şenlikleri düzenleyecek. CHP’nin Aydın milletvekili adayları olarak Cumhurbaşkanımız Demirel’e davette bulunduk. Bir aksilik olmazsa katılacağını söyledi. Sayın Cumhurbaşkanının buraya katılmasının manasını malum olan anlar...” dedi.


Cumhuriyet

Bu haber toplam 5006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri