Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Süleyman Soylu, Erdoğan'ın yakasına yapışacak

16.08.2013 00:46
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul'da CHP'nin 20 puan önünde olduklarını öne sürdü. Soylu'dan bir de "Başbakan'ın yakasına yapışırım" çıkışı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İstanbul için iddialı bir çıkış yaptı. Soylu'ya göre AK Parti İstanbul'da CHP'den 20 puan daha önde. Soylu, bir de Erdoğana çıkış yaptı. "3-5 isyancıya teslim olursa Başbakan’ın yakasına yapışırım" dedi.

Gazeteci Ömer Şahin’in TRT Türk’deki “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’dan iddialı açıklamalar geldi. AK Parti’nin İstanbul’da CHP’nin 20 puan önünde olduğunu söyleyen Soylu, Mehmet Haberal için “CHP’nin ayıbıdır. Tahliye aklandığı anlamına gelmez. Silivri’den kahraman çıkmaz” dedi. Soylu, Türkiye’de darbecilerin çocuğu olan ünlülerin de “genetik” olarak darbeci olduğunu iddia etti. Sonbahar’da önemli bir gerginlik beklemeyen Süleyman Soylu, “Eğer hükümet 3-5 isyancı, huzur bozucuya karşı hakkımızı savunmazsa Başbakan’ın yakasına yapışırım” diye konuştu.

Ergenekon Davası’nı Türkiye’nin hukuka dayalı fabrika ayarlarına dönmesi  olarak değerlendiren Süleyman Soylu, “Neyle suçlandığımızı bilmiyoruz” diyen sanıklara ,”Ben neyle suçlandığımı bilmiyorum diyenler samimiyetsizdir .Neyin ne olduğunu en iyi onlar bilirler. Türkiye’ye ne ayar vermeye çalıştıklarını onlar bilirler ve Türkiye’nin başına hangi belaları açtıklarını da … “sözleriyle tepki gösterdi. Soylu, “Ergenekon halkın gönlünde de, halkın vicdanında da, halkın terazisinde de mahkûm olmuştur. “ dedi. 

Haberal ve Balbay  CHP’nin Ayıbıdır

Süleyman Soylu, CHP milletvekili Mehmet Haberal’in tahliyesini değerlendirirken şunları söyledi “CHP’nin bir ayıbıdır. Türkiye’de darbe davasıyla yargılanan insanları TBMM’ye taşıması, bu bir ayıptır. Bu siyasi hayatımız için de bir ayıptır.Tahliye bir aklama sonucunu doğurmaz. Kimse için doğurmaz.Oradan (Silivri) bir kahraman falan üremez

AK Parti’li Süleyman Soylu “darbe”ciliğin genetik olduğunu ve darbelere karışan insanların çocuklarının da aynı çizgiyi sürdürdüğünü iddia etti. Türkiye’deki ünlü televizyoncu,bilim adamı,sanatçıları dikkatle izlediğini söyleyen Soylu,

         “Çok garip bir şey var .Türkiye de darbelere karışmış ailelerin çocukları enteresan bir şekilde genetik olarak devam ettiriyor. Ben size böyle yüz isim söyleyebilirim. Türkiye’de ve şu an da hepsi meşhurlar ve hepsinin babası, ailesi, annesi, amcası ya rahmetli Adnan Menderese ya Türkiye’de bu Türkiye’nin birliğine bütünlüğüne yönelik hadiseye kendi bedenini koymuş, ruhunu koymuş, vicdanını koymuş insanlara hakaret edenler, küfredenler ve bunlar korunmuşlar yıllarca Türkiye’de hep iyi yerler de olmuşlar.

         Bunlar korunmuşlar bunlar muhafaza edilmişler ve bunlar devletimizin yani büyük devletimizin en önemli yerlerinde en kıymetli maaşlarla istihdam edilmişler bunlar Türkiye’nin yabancı misyonun da önemli temsil görevlerinde bulunmuşlar. Bunlar genel yayın yönetmenlikleri yapmışlar. Bunlar Türkiye de üniversitelerde Rektör olmuşlar. Bunlar Üniversitelerde önemli noktalarda öğretim üyesi olmuşlar. Bunlar parlatılmışlar”

Hükümet 3-5 isyancıya teslim olursa Başbakan’ın yakasına yapışırım

Süleyman Soylu, Gezi olaylarının yeniden başlayacağı ve “sıcak geçeceği” iddia edilen “Sonbahar senaryoları” için ise rahat konuştu. “Ben hiçbir şey beklemiyorum, beni kaygılandıran hiçbir şey yok” diyen Soylu,şöyle devam etti:  

“Eğer hükümet benim özgürlük alanımı muhafaza etmez de 3-5 tane isyan planlayanlara ,huzur bozmaya çalışanlara beni mahkum ederse ben de Başbakanın ,görevli olan herkesin yakasına yapışırım.Herkesin yapışma hakkı vardır. Türkiye’de çocuğunu okula gönderen velinin, üniversite’ye gönderen velinin stada evladını gönderip oradan haz almasını sağlayan annenin kafası arkada kalmamalıdır.”

İstanbul’da CHP’nin 20 Puan önündeyiz

AK Partinin İstanbul’da en yakın rakibiyle arasındaki puan farkı 20’nin üzerinde. Başka bir iddia daha söyleyeyim, bugün yarın seçim yapılsa 29 puan da AK Parti ile CHP arasındaki farktır. Hatta 29,5 puan. 

ROTAHABER 

Bu haber toplam 1992 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri