Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan:CHP, BDP'nin farklı versiyonudur!

19.08.2012 11:15
Bayram namazı çıkışı açıklama yapan Başbakan Erdoğan, vatandaşları tebrik ederken, BDP'ye de PKK'lılarla buluşma için tepki gösterdi.

Süleymaniye Camisi'nde bayram namazını kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çıkışta açıklama yaptı. Öncelikle vatandaşların bayramını tebrik eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Teröre kurban verdiğimiz şehitler var, tüm şehitler bu güzel ülkemizin temel taşı, köşe taşlarıdır. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı dilerken, milletimizin de başı sağ olsun. Terörle mücadele usanmadan devam edecek.

Suriye'de demokrasi mücadelesini verenler destek bekliyor. Kendi mücadelesini ortaya koyan halkın yanındayız, kimse bunu sağa sola çekmesin.

Şunu net ve açık olarak söylemek zorundayım; oynanan senaryonun farklı bir versiyonudur. BDP bugüne kadar bu bölücü terör örgütünü hiçbir zaman 'bu bir terör örgütüdür' diye ilan edememiştir. Niye? Çünkü onların parlamentoya girme veya varlık sebebi bölücü terör örgütüne bağlıdır. Milletvekilleri 'kardeşler' olarak birbirlerine sarılabiliyorlar, öyle diyorlar. Bize düşen 'Bu ne muhabbet' demektir.

Daha önce kaçırılan milletvekili 'teröristler kaçırdı' diyememiştir. 'Arkadaşlar' demiştir. Ortada nasıl bir senaryo var, ne oynanıyor. Bunu düşünmemiz lazım. Kim kimle dosttur. CHP ile BDP aynıdır. CHP, BDP'nin farklı versiyonudur."

Bu haber toplam 2786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri