Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

sultanahmet 'te dehşet anları!

25.01.2012 17:19
Tarihi Sultanahmet Meydanı'nda 5 kişilik grup, ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Ellerindeki bira şişelerinden yaptıkları molotofları turistlerin üzerine atıyor..

Tarihi Sultanahmet Meydanı 5 kişilik grubun dehşet anlarına sahne oluyor.

Topkapı Sarayı'nda yaşanan çatışmanın tedirginliği bitmeden, tarihi meydan yeni bir dehşet anlarına sahne oluyor.

Sabah'ta yer alan habere göre, ellerine bıçak ve jilet alan kimliği belirsiz kişiler, meydanda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne ait kulübeyi işgal etti. Kulübenin üzerine çıkan şahıslar kendilerini bıçaklıyor.

Kan-revan içinde kalan kimliği belirsiz şahıslar, meydanda dehşet saçıyor. Şahıslar yanlarına aldıkları çok sayıda bira şişesinden yapılmış molotof kokteylleri, kendilerini izleyen turistlerin üzerine fırlatıyor.

Şahısların, seyyar satıcı olduğu iddia ediliyor. Dehşet görüntülerin yaşanmasına neden olan şahısların, belediyenin satış yapılmalarına izin vermediği için bu eylemi gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

Diyarbakırlı oldukları iddia edilen eylemcilerin sayını her geçen dakika artıyor. Eylemcilerin etrafında çok sayıda meraklı vatandaş birikmiş durumda.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderdi. Ancak polis ekipleri şahıslara yaklaşamıyor. Çevre gücenliğini alan polis ekipleri eylemcileri ikna etmeye çalışıyor.

 

Bu haber toplam 2614 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri