Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanbeyli'de örnek polis merkezleri açıldı

12.05.2011 23:00
Sultanbeyli Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçeye kazandırılan tam donanımlı ve interaktif bilgisayar odalarının olduğu Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezleri, hizmete açıldı.

Polis merkezlerinin açılışlarını İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptı. Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezlerinin açılışında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, "Türkiye'nin her tarafında herkesin kardeşçe yaşadığını biliyoruz. Sultanbeyli 3 bin 500 nüfuslu bir köyden 300 bin nüfuslu bir ilçeye ulaşmıştır. Kollarımızı sıvadık, en kısa zamanda ilçemize 2 polis merkezini nasıl kazandırırız diye yola çıktık. Bugün bunu başardık. Şimdiye
kadar kardeşçe bir arada yaşadık, bundan sonra da böyle yaşayacağız. Gecesini gündüzünü birbirine katan emniyet teşkilatımızla birlikte kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmayacağımızı güçlü bir sesle haykırdık" dedi.ÇAPKIN: "ALLAH MUHTAÇ ETMESİN, EKSİK DE ETMESİN"

Silopi'de şehit olan meslektaşlarına rahmet dileyen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise, "Biz karakol deyince tiyatrolardan Cibali Karakolu gibi yerleri biliyorduk. Şimdi onu düşünün, bir de Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezleri gibi karakolları düşünün. Biliyoruz, herkesin katkısı var ama belediye başkanının başından beri ayrı bir katkısının olduğundan da haberdarız" diye konuştu.

Fatih Polis Merkezi'nin açılışını yaparken İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, "Allah muhtaç etmesin, ama eksikliğini de vermesin" diyerek kurdeleyi kesti. Kurdele kesiminin ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, vatandaşlarla birlikte polis merkezinde incelemelerde bulundu.

AÇILIŞI YAPILAN POLİS MERKEZLERİ HAKKINDA

Teknolojik ve fiziksel açıdan bir polis merkezinde olması gereken her türlü donanıma sahip polis merkezleri, modern bekleme odaları, spor salonları ve 20'şer kişilik interaktif bilgisayar sınıfları ile örnek teşkil edecek şekilde dizayn edildi. Ayrıca gözaltına alınan zanlıların sorgulamaları da polis merkezinde kamera ile kayıt altına alınacak. Güleryüzün hakim olacağı polis merkezlerinde vatandaşın rahatından polislerin spor yapma imkanına kadar her şey düşünülmüş durumda. Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezlerinde hizmet alan vatandaşlar, işlemlerini hallederken kışın şömineli ve gölet manzaralı odada çay içebilecek.

Bu haber toplam 5610 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri