Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sümeyye Erdoğan Salonu Boşuna mı Terketti?

17.04.2011 14:23
Sümeyye Erdoğan'ın tiyatro salonunu terk etmesine neden olan Genç Osman adlı oyuna ilişkin ilk rapor hazır...

Sümeyye Erdoğan'ın "Genç Osman" adlı tiyatro oyununu terk etmesine gerekçe olarak gösterdiği tiyatrocu Tolga Tuncer, aynı oyunla sezona devam ediyor. Oyunun, krizin yaşandığı akşamki sergilenişine yönelik raporda, Tuncer'in haddini aşan davranışta bulunduğu şeklinde bir tespite yer verilmediği de öğrenildi.

Milliyet Gazetesi'nden Mithat Yurdakul'un haberine göre, "Genç Osman" oyununa ya da tartışmalara neden olan oyuncuya şu safhada bir ceza verilmesi söz konusu değil. Konuyla ilgili disiplin soruşturması sürecinin başladığını belirten yetkililer, oyun sorumlusu ve sahne amirinin imza koyduğu rutin oyun raporunun inceleneceğini, gerek duyulursa oyuncuların da bilgisine başvurulacağını ifade etti. Oyunda tutulan raporda, Erdoğan ile Polis Akademisi öğrencilerinin salonu terk ettiği bilgisine yer verildiği, oyuncu Tolga Tuncer'in haddini aşan bir davranışta bulunduğu yönünde tespite yer verilmediği öğrenildi.

Disiplin soruşturmasının yaklaşık 1 ay süreceği, ancak oyuncunun aleyhinde ciddi bir argüman bulunmadığı, ağır bir ceza çıkmasının beklenmediği öğrenildi. Yetkililer, "Maçta da faul olabiliyor. Sonuçta bu canlı yapılan bir iş" değerlendirmesi yaptı.

Oyuncularla ilgili kişisel karar alınmaması için sorunlu vakalarda disiplin soruşturması mekanizmasının işletildiğini belirten yetkililer, "Genel müdüre yumruk bile atılsa böyle yapılır. Keyfi uygulama yapılırsa kurum biter" dedi.

TANIMASI MÜMKÜN DEĞİL

Yetkililer, Sümeyye Erdoğan'ın söz konusu oyuna geleceğinin kuruma bildirilmediğini, oyuncunun da Sümeyye Erdoğan'ı tanımasının mümkün olmadığını belirterek, "Türbana tepki söz konusu olamaz. Çalışanların ailelerinde de başını örten pek çok kişi var" yorumunda bulundu. 

Bu haber toplam 2838 defa okunmuştur
Bu ilk değil
Resital
Bu bir ilk değil malesef.Bi tip tavırlar her alanda karşımıza çıkıyor.Oyuncunun kasıtlı bir davranışı varmıdır yokmudur bilemeyiz.Ancak Başörtüsüne ve inanca yönelik saldırılar ve saldırganlar bu işi pervasızca sürdürmekteler.Sümeyye hanım bir alınganlık göstermiş olamaz.Kültür seviyesi ve aile geleneği ititbariyle sanata yabancı biri değil.Neyazıkki sanat (eşittir) müstehcenlik anlayışı da git gide edep sınırlarını zorlamaktadır.En çok alkış alan sahneler bip lenen sözlerden oluşmakta.Bu sanatsa edep neyin nesi?Çıplaklık kültürü,argo,saygısız ifadeler sanat ise tükürmek azgelir içine.
19 Nisan 2011 Salı 13:20
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri