Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sümeyye ve Bilal Erdoğan'dan karanlık Odatv’ye şok!

10.10.2015 01:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle, Kemalist site Odatv'nin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında iddianame hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle ulusalcı kemalist Odatv adlı 'karanlık' sitenin Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında, 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

SÜMEYYE ERDOĞAN'A HAKARET!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, Sümeyye Erdoğan'ın, odatv.com'daki bir haberde kendisine hakaret edildiğini belirterek, suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

DOSYALAR BİRLEŞTİRİLDİ

Bilal Erdoğan'ın da aynı konu hakkında kendisine hakaret edildiği iddiasıyla şikayette bulunduğu belirtilen iddianamede, iki dosya arasında fiili ve hukuki irtibat olduğu gerekçesiyle dosyaların birleştirildiği aktarıldı.

Sitede yayınlanan haber içeriğine de yer verilen iddianamede, şikayete konu edilen yazıda Sümeyye ve Bilal Erdoğan’a yönelik düşünce ve ifade hürriyeti içermeyen hakaret içerikli ifadeler bulunduğu ifade edildi.

PEHLİVAN'A 4 YIL 8 AY HAPİS İSTEMİ

İddianamede, Barış Pehlivan'ın, Sümeyye Erdoğan ve Bilal Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri