Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şüpheli helikopter kazası Teke Tek'i salladı!

30.09.2011 09:58
Fatih Altaylı, Abdullah Gül'in girişimleriyle ilginç bir noktaya varan Yazıcıoğlu soruşturmasını, Yazıcıoğlu'nun eşiyle canlı yayında masaya yatırdı...

Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün arkasındaki sır perdesi Habertürk ekranlarında Teke Tek'in gündemindeydi. Fatih Altaylı konuyu Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile birlikte masaya yatırdı.

Altaylı, kuşkulu helikopter kazasıyla gündeme gelen sorulardan önce Yazıcıoğlu'nun aile hayatı ve siyasi mücadelesinin dönüm noktalarını konuştu. Yazıcıoğlu'nun mizacı, karakteri, eşiyle ilişkilerini soran Altaylı 12 Eylül öncesine kadar gitti.

Kuşkulu helikopter kazasında vidaları sökerken görüntülenen askerlerin ne amaçla bunu yapıyor olduklarını yorumlayan Gülefer Yazıcıoğlu, eşinin ölümüne dair artık kuşku duymadıklarını, karanlık noktalar olduğundan emin hale geldiklerini söyledi.

"Biz bu acıyı yaşadık. Artık çözülse de canımızı geri almayacağız. Ancak, kurumlar içidneki çürümenin kokuşmanın bir daha böyle bir sonuç çıkartmaması için gereken yapılmalı.".

KURTARMA DEĞİL KURTARMAMA OPERASYONU

İlk haberi aldığında olayın kaza olduğunu düşündüğünü söyleyen Gülefer Yazıcıoğlu, sonraki gelişmelerin manidar olduğunu söyledi. "Kazadan sonra ilk gidilen yer araştırılmadı. 48 saat öncesinden nerede olduğu biliniyordu. Korucular orada olduğunu söylemiş. Görgü tanıkları var. Birileri dosyayı alıp evine gidip yatmış. Ama sonra telefon görüşmelerine bakıyoruz, evine gidip yatmamışlar, bir telefon trafiği var. Kimlerle konuştuklarını bilmiyoruz" diyen Yazıcıoğlu, helikopterdeki cihazın söküldüğü görüntülerin Cumhurbaşkanı'ndan önce kendilerine de ulaştırıldığını söyledi. Konunun savcılığın takibinde olduğunu kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, kazadan sonra yapılan operasyonun "aramama - kurtarmama operasyonu" olduğunu söyledi.

"KAZADAN SONRA EŞİMİN BİLGİSAYARI ÇALINDI"

Söz konusu cihazın akıbetini kazadan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne sorduğunu, "Cihaz var, hafıza kartı yok" yanıtını aldığını kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, cihazın akıbetinin şu anda bilinmediğini söyledi.

Helikopterle ilgili radar kayıtlarının tutulmadığına dikkat çeken Gülefer Yazıcıoğlu, "Hava Kuvvetleri'nde helikopterin düştüğü dakikalarda arıza kaydı var. Askerin verdiği yanıt bu. Sivil havacılıkta ise hiçbir radar kaydı yok" dedi.

Kazadan sonra Yazıcıoğlu'nun bilgisayarının çalındığını doğrulayan Gülefer Yazıcıoğlu, "Herkes evde televizyona odaklanmışken bilgisayar götürüldü. Ama Muhsin Başkan'ın değil, kızımızın bilgisayarını götürdüler. Yanlış bilgisayarı götürdüklerini anlayınca geri getirdiler. O sırada fark ettik" şeklinde konuştu. Savcılığa olayla ilgili bilgi verdiğini aktaran Gülefer Yazıcıoğlu, canlı yayında isim vermekten kaçınarak "Bize yakın isimlerdi" demekle yetindi.

TARAF'IN NTV HABERİ İÇİN NE DEDİ?

NTV'den Muhsin Yazıcıoğlu'na gelen telefonlarla ilgili kuşkuları olduğunu da kaydeden Gülefer Yazıcıoğlu, "O haber kanalı haber kaygısıyla Muhsin Yazıcıoğlu'nu aramaz. TİB'den telefon dökümlerini istedik. Bize gelen dökümde arama saatleri yazıyordu. Ama sonra Greenwich dediler. Oysa cevapsız aramalarda telefona Türkiye saati düşüyor. Ben ondan tatmin olmadım" dedi. 

Bu haber toplam 2582 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri