Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

30.01.2016 11:39
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ele geçirilen terör örgütünün 3 sokakta sakladığı mühimmat ve silahlar, spor salonunda sergilendi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, 2 gün önce sokağa çıkma yasağı kapsamına dahil edilen Melik Ahmet, Gazi ve Turistik caddeleri arkasında kalan bölgede terör örgütü mensuplarının çukur ve barikat oluşturdukları, bu barikatları tuzakladıkları, bölgede yaşayan vatandaşları zorla evlerinden çıkarıp, evlerin duvarlarını kırarak geçit yaptıkları şeklinde bilgiler edinilmesi üzerine, bu bölgeye operasyon düzenlendi.

27 ÇUKUR KAPATILDI

Operasyon sonucu, terör örgütü mensuplarınca kazılmış 27 çukur kapatıldı, bunlardan el yapımı bombayla tuzaklanan 7 çukurda kontrollü olarak patlatma yapıldı.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe VİDEO

KÜÇÜK BİR ORDUYA YETECEK KADAR CEPHANE

Güvenliği sağlanan bölgedeki Sülüklü, Dörtler ve Taşkıran Sokaklarda terör örgütü üyelerince kullanıldığı belirlenen evlerde yürütülen arama tarama sonucu, 1 zagros marka zırh delici, 3 biksi, 45 kalaşnikof marka silah ve bunlara ait 215 şarjör, 2 kanas marka silah ve buna ait 4 şarjör ve 5 de M16 marka uzun namlulu ile 2 adet M4 marka otomatik silah ve bunlara ait 3 şarjör ele geçirildi.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Ele geçirilenler arasında, 1 tek kırma tüfek, 9 roket atar silahı, 1 RPG7 roketatar, 129 anti tank roketatar mühimmatı, 141 anti personel roketatar mühimmatı, 235 roketatar sevk motoru, 126 el bombası, 16 metal profile hazırlanmış el yapımı patlayıcı (EYP), 26 pim bloku olmayan el bombası gövdesi ve 44 el bombası fünye grubu da yer aldı.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Öte yandan uzun namlulu silaha ait 4470, av tüfeğine ait 8 ve çok sayıda uzun namlulu silaha ait fişek ile plastik bidonlara hazırlanmış 13 el yapımı patlayıcı (EYP), bomba yapımında kullanılan; 250 kilogram toz madde, 2 çuval kimyasal madde, 67 boş metal profil, 195 kilogram hidrojen peroksit, 3 ton amonyum nitrat, akü, elektrik kablosu, bidon, pil ve silikon ile patlayıcıların kimyasallarını karıştırmak için kullanılan 2 kahve makinesi gibi çok sayıda malzeme de aramalarda ele geçirildi.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Operasyonda 3 telsiz, 21 kütüklük, 1 kutu torpil, 2 branda, çok sayıda sağlık malzemesi ile çok sayıda gaz maskesi, battaniye, giysi, sıvı yağ, konserve yiyecek ve benzeri yaşam malzemelerine de el konulduğu bildirildi.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

MÜHİMMATLAR SPOR SALONUNU DOLDURDU

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, bölücü terör örgütü PKK'ya vurulan büyük darbeyle ele geçirilen mühimmatları basına gösterebilmek için emniyet sınırlarında bulunan spor salonunu kullandı.

"Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güvenliğinin temini için terör örgütü mensuplarına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürecektir" ifadelerine yer verilen açıklamada, bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin de sürdürüleceği kaydedildi.

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Sur'da PKK terör örgütüne büyük darbe

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri