Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Süreç bitti! Tek yol Öcalan!'

03.11.2013 12:47
KCK'lı Sabri Ok'a göre Öcalan’ın 2013 Nevruz’da başlattığı sürece AK Parti ve devlet karşılık vermedi

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, demokratik çözüm sürecinin yeniden başlamasının tek yolunun Abdullah Öcalanile yeni koşullar ve yeni bir formatta müzakereye başlanması olduğunu söyledi.Ok, aksi halde ‘fiilen bitmiş’ olan sürecin çatışmalı bir döneme yol açacağını söyledi.

SÜRECİN BİTMEMESİ İÇİN TEK ÇARE ÖCALAN

ANF’ye konuşan KCK Yürütme Konseyi Üyesi Sabri Ok, çözüm sürecinin yeniden başlamasının tek yolunun İmralı’da bulunan Abdullah Öcalan ile yeni koşullar ve yeni bir formatta müzakereye başlanması olduğunu ifade ederken, aksi halde tıkanmış olan sürecin çatışmalı bir döneme yol açacağını söyledi.

DEVLET VE AK PARTİ KARŞILIK VERMEDİ

Sabri Ok, Öcalan’ın 2013 Nevruz’da başlattığı sürece AK Parti’nin ve devletin karşılık vermediğini savunarak Kürt tarafını muhatap almayan yaklaşımların kabul görmeyeceğini belirtti. AK Parti’nin Öcalan’la görüşen BDP heyetine sürekli müdahaleleriyle Kürt halkının iradesini hiçe sayıp, Öcalan’ın çabalarını anlamsız kıldığını anlatan Ok, bu şekilde sürecin fiilen bitirildiğini kaydetti.

SÜREÇ FİİLEN BİTTİ, ÖCALAN İLE YENİ MÜZAKERE  LAZIM

Ok, fiili olarak biten sürecin artık sadece Öcalan’la yeni koşullar ve yeni bir formatta müzakereye başlanmasıyla yeniden dirilebileceğini ifade etti. Ok aksi halde sürecin çatışmalı bir döneme yol açacağını kaydetti.

internethaber.com
Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri