Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Suriye: Helikopteri Türk Savaş Uçakları Düşürdü

17.09.2013 12:05
Suriye Genelkurmay Başkanlığı, Türk savaş uçakları tarafından sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle düşürülen Suriye helikopteriyle ilgili açıklama yaptı.

Suriye Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada helikopterin Türk savaş uçakları tarafından düşürüldüğünü doğruladı.

Suriye ordusu tarafından yapılan açıklamada, bir keşif helikopterinin pazartesi günü öğleden sonra Türkiye sınırlarından giren teröristleri izlemek için Lazkiye kırsalı Bedama bölgesinde yaptığı uçuş sırasında kaybolduğu ifade edildi.

"TEKNİK BİR HATA"

Helikopterin teknik bir hata sonucunda kısa bir mesafeyle Türk hava sahasına geçtiğinin ve hemen Suriye hava sahasına döndüğünün belirtildiği açıklamada Türk savaş uçaklarının derhal ve doğrudan helikoptere ateş açtığı ve helikopterinSuriye topraklarında düştüğü ifade edildi.

"TÜRKİYE ACELE ETTİ"

Akşam'ın haberine göre, Helikopterin herhangi bir savaş görevinde olmadığını belirten Suriye Genelkurmayı, Türk uçakların aceleci bir tepki gösterip helikoptere doğrudan ateş açmasının Erdoğan hükümetinin Suriye'ye karşı düşmancı tutumuna ve gerginliği sürdürme ısrarına kanıt oluşturduğunu öne sürdü.

Türk savaş uçaklarınca vurulan helikopterin Suriye topraklarına düştüğü kaydedilen açıklamada, söz konusu helikopterin içindekilerle ilgili bilgi verilmedi.HABERLER.COM

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri