Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Esed'e bir darbe de Başbakan'dan geldi

06.08.2012 15:00
Suriye Devlet Radyo ve Televizyonu Genel Müdürlüğü binasının 3. katında meydana gelen patlamanın ardından Suriye Başbakanı Riyad Hicab'ın görevden alındığı açıklandı ancak Hicab'ın Ürdün'e kaçtığı ortaya çıktı.
Suriye Devlet Radyo ve Televizyonu Genel Müdürlüğü binasının 3. katında meydana gelen patlamanın ardından Suriye Başbakanı Riyad Hicab'ın görevden alındığı açıklandı ancak Hicab'ın Ürdün'e kaçtığı ortaya çıktı.
 
Suriye Devlet Televiyonu, Suriye Başbakanı Riyad Hicab’ın görevinden alındığını açıkladı.
 
Muhalif Şam Haber Ağı(SNN) ise , Başbakan Riyad Hicab’ın kendi isteği ile görevinden ayrılarak muhaliflerin safına geçtiğini iddia etti. SNN, Riyad Hicab’ın Suriye’den kaçarak Ürdün’e gittiğini öne sürdü.
 
Öte yandan Başbakan Birinci Yardımcı Amir Galvancı’nın Hicab’ın yerine gecici olarak başbakanlığa atandığı bildirildi.
 
 RİYAD HİCAB KİMDİR?
 
1966 doğumlu, evli ve dört çocuk babası olan Dr. Riyad Ferid Hicab, 6 Haziran’da Suriye’de Cumhurbaşkanı Beşşar Esed tarafından hükümeti kurmakla görevlendirilmişti.
 
Hicab 2011 yılından 2012 yılına kadar Tarım Bakanlığı yapmıştı.
 
Ziraat mühendisliği bölümünde doktora eğitimini tamamlayan Hicab, 1989’dan 1998 yılına kadar Suriye Ulusal Öğrenci Birliği Deyru’z-Zor Şube Başkanı oldu. 2004 yılından 2008’e kadar Baas Partisi Deyru’z-Zor şube sekreterliği görevini yürüttü.
 
22 Şubat 2011 tarihinde Lazkiye Valisi, 14 Nisan 2011’de Tarım ve Tarım Reformu Bakanı olarak atandı. Hicab, 6 Haziran’da Adil Sefer’den boşalan başbakanlık görevini devralmıştı.
 
4 bakan ülkeyi terk etti, biri kaçarken yakalandı!

Suriye Başbakanı Riyad Hicab ve üç bakanın muhaliflere katıldığı bildirildi.

Suriye Ulusal Konseyi Dış İlişkiler Yetkilisi Muhammed Sermisi, Suriye Resmi Televizyonunun görevden alındığını açıkladığı Suriye Başbakanı Riyad Hicab ve ailesinin Özgür Suriye Ordusu’nun korumasıyla Ürdün’e geçtiğini, Hicab’ın
beraberinde bir çok bakanın ülkeyi terk etmeye çalıştığını, güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan üç bakanın da muhalif saflarına geçtiğini iddia etti.

Sermisi, muhaliflerin safına geçmeye çalışan Suriye Maliye Bakanı Muhammed el-Cleylati’nin ise ülkeyi terk ederken tutuklandığı öne sürdü.
Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri